Viber Şantaj

Viber Şantaj

Viber Görüntülü sohbette sizi rahatsız eden bir şeyi paylaşmanız istenirse, daha önce onlarla paylaşmış olsanız bile hayır deme hakkınız vardır. Sizi kötü hissettirmeye çalışırlarsa, unutmayın:

Yanlış bir şey yapan ŞANTAJCILARDIR.

Şantaj failleri; Viber, WhatsApp, Messenger ve Skype gibi görüntülü konuşma programları ile mağdurun özel görüntüsünü habersiz şekilde kaydetmekte ardından da bu görüntüyü şantaj aracı olarak kullanmaktadırlar.

Viber, internet bağlantısı aracılığıyla (Wi-Fi veya mobil veri) dünyadaki herkesle bağlantı kurmayı sağlayan, görüntülü sohbet programları arasında öncü, ücretsiz bir messenger uygulamasıdır. Viber messenger ile arkadaşlarınıza ve ailenize mesajlar gönderebilirsiniz.

Sms uygulamalarının ötesine geçen havalı çıkartmalar ve emojilerle kendinizi ifade edebileceğiniz bir platformdur.

Fotoğraf ve video paylaşarak, ücretsiz Messenger kullanılabilmektedir. Uygulama; ister sesli arama, ister çağrı bırakma, isterseniz de arkadaşlarınızla canlı görüntülü konuşma için uluslararası telefon aramalarını ücretsiz olarak yapmanızı sağlar!

Anlık mesajlaşma, sesli sohbet veya canlı video sohbet özelliklerini kullanarak arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurabilirsiniz.

Metin mesajı gönderebilirsiniz ama mesaj uygulamasının çok ötesinden olan Viber, ücretsiz mesajlardan çok daha fazlasını sunmaktadır!

Viber Messenger’ı kullanarak arkadaşlarınızla Viber oyunlarını oynayabilir, Açık Hesapları takip edebilir, kişilerini paylaşabilir, insanların mesajlarınızı görüp görmediğini öğrenebilir, konumunuzu gösterebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz!

Viber Messenger, Dünyada 800 milyondan fazla kişiyi bir araya getirmektedir! İstediğiniz herkesle, her yerde yazışarak, arama yaparak, sohbet edebilirisiniz!

Neden Viber?

“Mesaj görüldü” bildirimi mevcuttur.

Bir kullanıcının en son ne zaman bağlı olduğunu gösterir.

Geçici metin mesajları mevcuttur.

Kişiler etiketi gönderebilirsiniz.

Görünmez kalabilirsiniz.

Viber Şantaj önce Sosyal Medyadan arkadaş olup bir süre sonra görüntülü sohbete çağırmayla başlar. Ardından canlı sohbet ile devam eder. Aslında bu bir tuzaktır ve bu tuzağa düşen erkekler karşılarında bir kadın olduğu yanılgısı içindedirler. O sırada ekranda görünenler daha önce bir siteden indirilmiş bir webcam şovudur. Şantajcı o uygunsuz halleri kaydeder. Sonra da tehdit ve şantajla para isteme evresine geçilir.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için gerçek hayatta tanımadığınız kişiler ile sanal ortamda arkadaşlık kurmayınız. Sanal ortamda tanıştığınız ancak yüz yüze görüşmediğiniz kişilerle görüntülü ve/veya sesli sohbet yapmayınız ve asla mahrem görüntüler paylaşmayınız. Viber ve benzeri iletişim programlarıyla yapılan görüntülü ve/veya sesli görüşmelerin, gönderilen ses ve görüntülerin kayıt altına alınabileceğini unutmayınız.

İnternet ortamında tanıştığınız kişilere mesleki bilgileriniz, aileniz ve özel hayatınız hakkında ayrıntılı bilgi vermeyin ve özel bilgiler paylaşmayın. Sosyal medya sitelerinde bulunan profillerin sahte olabileceğini aklınızdan çıkartmayınız.

Media3M olarak Şantaj ve İfşa adı altında yüklenen resim, ses ve videolarınızı kalıcı bir şekilde kaldırarak silinmesini sağlıyoruz.

İnternette hakkınızda yayınlanmış olan tüm içerikler bilişim ekibimizin yoğun ve titiz çalışmaları neticesinde kaldırılır ve geri dönüşümsüz olarak silinir.

Güvenliğinizi ve iç huzurunuzu önceliklendirmek ve durumunuzu kontrol altına almak için Bilişim Ekibimiz 7/24 hizmet vermektedir.

Sosyal medya muazzam miktarda değerli anı barındırabilir ve bunların bir anda sizden alınması üzücüdür. Yalnızca özel görüntülemeye yönelik olan samimi görüntülerin paylaşılması veya fiilen paylaşılması tehdidini eklediğinizde sonuçları daha ağır ve daha yıkıcıdır.

Şantaj tehditleri alındığında, korku; failin videoları hemen yayınlayacak olmasıdır.

Mağdurun panikle sosyal medya hesaplarını tamamen silmesi çözüm değildir. Kendinizi kör ederek şantajın etkisini asla durduramazsınız.

Muhtemelen organize suçluların kurbanı olduğunuzu unutmayın. Yalnız değilsiniz bunu atlatabilirsin.

İnternet ortamında yapılan sohbetler, paylaşılan kişisel bilgiler, resimler ve videolar kişinin aleyhine Şantaj malzemesi olarak kullanılabilir. İnternet üzerinden şantaja uğramamak için IMO, Chat, Vine, LINE, Whatsapp, Instagram, Skype vb. sosyal medya hesapları üzerinden tanışılan kişilere karşı dikkat edilmelidir. İnternet ortamında tanışılan kişilerle paylaşılan içeriklerin, telefon konuşmalarının ve görüntülü sohbetlerin kayıt altına alınabileceği asla unutulmamalıdır.

Viber Şantaj yapan kişilerin en büyük sermayesi, “sizin korkularınız ve durumun sonuçları için endişeleriniz”dir. Bir kez para verirseniz arkası her zaman gelir.

İfşa, Şantaj bir resim ve videonun kaldırılması için yasal haklarınızı kullanmanız mümkündür. TCK ilgili maddeleri uyarınca Savcılık Makamına Suç Duyurusu ile başvurabilir ve yine 5651 sayılı Kanuna dayalı olarak içerik kaldırılması ve erişim engeli kararı verilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Kişilik haklarının veya özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiği iddiası ile somut olaya göre maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz.

BİLİNMELİDİR Kİ ŞANTAJ YASA DIŞIDIR VE ORTADAN KALDIRILMAYI HAK EDER.

Sivil hakları ve sivil özgürlükleri tehdit eden çevrimiçi ihlallerle mücadele etmek MEDIA3M ekibinin en önemli misyonudur.

Şantajı durdurabilir, kimliğinizi koruyabilir, ifşayı önleyebilir ve şantajcıdan kurtulabilirsiniz.

Doğru çözümler ve çevrimiçi itibar stratejileri konusunda size yardımcı olabilmek için çalışıyoruz.

Ücretsiz danışmanlık hizmetimizden bize ulaşarak yararlanabilirsiniz.

Uzmanlarımız, itibarınızı düzeltmek ve uygunsuz linklerin silinmesini sağlamak için ilettiğiniz linkleri analiz edecek ve size seçenekler sunacaktır.

Talebinizi ilettiğiniz Uzmanlarımız durumunuzu gözden geçirerek fiyatlandırma, çözüm ve zaman dilimlerini hakkında size bilgi aktarımı yapacaklardır.

“Bu suçlar herhangi bir ülkeyle ve mağdurlarla sınırlı değildir. Bu nedenle bu suçların soruşturulmasında uluslararası işbirliği şarttır.”

Şantajla mücadele, kimliğinizi korumak, ifşayı önlemek ve şantajcıdan temelli kurtulmakla ilgilidir.

Olumsuz İçerik Kaldırma Hizmeti konusunda daha fazla yazı okumak için lütfen tıklayınız.

WhatsApp WhatsApp İletişim