Tik Tok Video Kaldırma

Tik Tok Video Kaldırma

Video klipleri kırpmak, kesmek, birleştirmek ve kopyalamak için düzenleme araçları da sunan TikTok, YouTube, Instagram, Snapchat gibi uygulamaların kesişimin de kısa ve anlık videolara odaklanan bir platformdur.

TikTok, içerisinde yer alan yüzlerce görsel ve ses efektleriyle kısa videolar çekmeyi sağlayan bir sosyal ağ uygulaması olarak günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. İster sohbet, ister klip, ister yetenekler TikTok’ta çekilen videolar ile yayınlanabilmektedir. Son yılların en çok indirilen uygulamaları arasında yer almayı başaran bir uygulamadır.

TikTok, iOS ve Android sürümü olan bir sosyal paylaşım servisidir. TikTok ile fotoğraf, video, müzik, ya da akla gelebilecek her şey kısa video olarak paylaşılabilmektedir.

Bu sosyal ağ uygulamasıyla sadece çektiğiniz videoları değil, başka kullanıcıların paylaştığı videoları da izleyebilirsiniz.

TİKTOK NASIL KULLANILIR

– Uygulamayı indirdikten sonra profil simgesine dokunarak uygulamaya kayıt olabilirsiniz.

– Uygulamaya Telefon numarası, mail veya çeşitli sosyal ağlar yardımıyla kayıt yapılabilir.

–  Sol alt kısımda yer alan “Mercek” simgesine dokunarak profilleri veya çeşitli etiketleri aratabilirsiniz. Takip ettiğiniz profillerin gönderilerini ana sayfanızda görebilirsiniz.

–  Sağ alt kısımda yer alan “Mesaj” simgesine dokunarak zaman bildirimlerinizi ve mesajlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

–  Alt kısımda bulunan menünün ortasında yer alan “+” simgesine dokunarak paylaşmak istediğiniz videonuzu kaydetmeye veya seçmeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz paylaşmak istediğiniz videonuza üst kısımda yer alan “Ses seçin” menüsünden müzik ekleyebilirsiniz. Sağ alt kısımda yer alan “Yükle” ekranına dokunarak galerinizden video ekleyebilirsiniz.

Çinli internet teknolojileri şirketi ByteDance, 2016 yılının eylül ayında Çin’de Douyin adlı video paylaşım platformunu kullanıma açtı. Şirket, Douyin’i 2017 yılının eylül ayında TikTok adıyla uluslararası pazarların kullanımına da sundu.

ByteDance, 2017 yılının kasım ayında 1 milyar dolara Şangay merkezli müzik paylaşımına odaklanan ve aynı zamanda ABD’de California’da da ofisi bulunan sosyal medya platformu musical.ly’i satın aldı. ABD’deki genç kullanıcıları hedefleyen Çinli şirket, 2 Ağustos 2018’de TikTok ile musical.ly uygulamalarını ve kullanıcı veri tabanını tek bir uygulamada birleştirerek TikTok ile yoluna devam etme kararı aldı.

ByteDance’ın kurucusu ise 37 yaşındaki yazılım mühendisi Zhang Yiming. ByteDance, dünyadaki en değerli girişim kabul edilmektedir. TikTok ile birlikte servetine servet katan Yiming, Forbes’un 2018 rakamlarına göre Çin’in en zengin 35. kişisi. Mart 2018’de 4 milyar dolar olan Yiming’in kişisel serveti, Ocak 2019 itibariyle 6.8 milyar dolara çıkmıştır. Bu rakamla Zhang Yiming, dünyanın en zenginleri listesinde 218. Sırada bulunmakta.

TikTok ile ilgili çok ciddi ve haklı endişeler bulunmaktadır. TikTok’a getirilen en büyük eleştirilerden biri gençlerin gelişimine olumsuz örnek olması yönündedir. Platformda paylaşılan videoların içerikleri de bunu destekler nitelikte.

Uygulama her ne kadar kendini “anı yaşa, yaratıcılığını paylaş” gibi jenerik bir motto ile tanımlasa da ortaya çıkan video paylaşımları aslında hiç o kadar masum değil.

TikTok’un en popüler videoları arasında giren “zengin içerikleri!”ne bakıldığında, kendi veya çevresindekilerin sağlığını tehlikeye atanlardan, bağırıp, çağıranlara; soyunarak cinselliğini öne çıkartanlardan, hakaret ve argo ifadelere bolca rastlamak mümkündür.

Üstelik bu videoları sadece yetişkinler değil, 70’li yaşlardaki kullanıcılar da paylaşmaktadır. Platformda 13 yaş sınırı olmasına karşın, bu yaşın altındaki çocukların da videolar paylaşması, ailelerin de bu mecra konusunda duyarsız olması sorunun giderek büyümesine yol açmaktadır.

Uygulamada aynı zamanda ırkçı ve nefret söylemleri paylaşan içeriklere de sıklıkla rastlanabilmektedir. Bu olumsuz örneklerin sayısının gittikçe arttığı gözlenirken, TikTok ise “Topluluk Kuralları” altında

“Zararlı veya tehlikeli içerik, terör örgütleri ve diğer suç örgütleri, şok edici veya şiddet içeren içerikler, ayrımcılık veya nefret söylemi, çıplaklık veya cinsellik, çocuk güvenliği ihlali taciz veya başka bir kullanıcının kişisel kimliği, spam veya diğer yanıltıcı içerik, başkasının telif haklarını, ticari markalarını veya diğer fikri mülkiyet haklarını ihlal eden içerikler…” “paylaşmanın yeri değiliz” açıklaması yapmakla yetinmektedir.

Tik Tok da çekmiş olduğunuz videoları kaldırmak ya da silmek istediğiniz zaman basit bir işlem ile bu durumu gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak video üzerinde üç noktaya basın. Daha sonra diğer ağlarda paylaşım menüsünün altında yer alan “sil” butonuna dokunun. Bu butona bastığınız an video silinecektir.

Tik Tok da bir videonun kaldırılması için yasal haklarınızı kullanmanız da mümkündür. 5651 sayılı Kanuna dayalı olarak içerik kaldırılması ve erişim engeli kararı verilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Yine kişilik haklarının veya özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiği iddiası ile somut olaya göre maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz.

Silinmesini sağlayamadığınız ve aynı zamanda sizi rahatsız eden videoların tamamını kalıcı olarak kısa bir sürede kaldırabiliyoruz. Dilerseniz bize ulaşıp uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Tik Tok ve diğer video sitelerinden içerik kaldırma ile ilgili hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Video silme işlemimiz kalıcıdır; yaptığımız işlemlerden sonra video tamamen ilgili siteden kaldırılmış olur. Video silindikten sonra kimse o videoyu artık görüntüleyemez. İlgili kanal üzerinde bulunan video işlemlerimiz sonucunda sildikten sonra hiç kimse tarafından video açılıp izlenemez tüm bu işlemler Media3M Bilişim Uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Zor anlarınızda her zaman yanınızdayız.

WhatsApp WhatsApp İletişim