Tik Tok Nasıl Para Kazanılır

Tik Tok Nasıl Para Kazanılır

Tik Tok olarak Çin’de bilinen Douyin video paylaşım sosyal ağ hizmetidir. ByteDance. Sosyal medya platformu, 3 ila 60 saniye süren dans, komedi ve eğitim gibi türlerden çeşitli kısa biçimli videolar yapmak için kullanılır. Douyin’in ilk olarak Eylül 2016’da Çin pazarında piyasaya sürülen uluslararası bir sürümüdür. Daha sonra, Tik Tok 2017’de iOS ve Android için piyasaya sürüldü; ancak, 2 Ağustos 2018’de başka bir Çinli sosyal medya hizmeti Musical.ly ile birleştikten sonra Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere dünya çapında kullanıma sunuldu .

Tik Tok mobil uygulaması, kullanıcıların genellikle arka planda müzik içeren, hızlandırılabilen, yavaşlatılabilen veya bir filtre ile düzenlenebilen kısa bir videosunu oluşturmalarına olanak tanır. Ayrıca arka plan müziğinin üzerine kendi seslerini de ekleyebilirler. Uygulama ile bir müzik videosu oluşturmak için kullanıcılar, çok çeşitli müzik türlerinden arka plan müziği seçebilir, bir filtre ile düzenleyebilir ve Tik Tok veya diğer sosyal platformlarda başkalarıyla paylaşmak üzere yüklemeden önce hız ayarlı 15 saniyelik bir video kaydedebilirler. Ayrıca popüler şarkılarla kısa dudak senkronlu videolar çekebilirler.

Tik Tok’taki “Sizin İçin” sayfası, kullanıcılara uygulamadaki etkinliklerine göre önerilen videoların bir beslemesidir. İçerik, bir kullanıcının beğendiği, etkileşim kurduğu veya aradığı içeriğe bağlı olarak Tik Tok’un yapay zekası (AI) tarafından üretilir. Kullanıcılar ayrıca, kendi sayfaları için favorilere eklemeyi ya da videolarda “ilgilenmiyorum” u seçebilirler. Tik Tok, beğenecekleri videolar sağlamak için kullanıcının keyif aldığı içeriği birleştirir. Kullanıcılar ve içerikleri, Tik Tok politikasına göre 16 yaşında veya daha büyükse, yalnızca “sizin için” sayfasında gösterilebilir. 16 yaşın altındaki kullanıcılar “sizin için” sayfasında, sesler sayfasında veya herhangi bir hashtag altında görünmez.

Uygulamanın “tepki” özelliği, kullanıcıların belirli bir videoya verdikleri tepkiyi filme almalarına olanak tanır ve bunun üzerine videonun ekranın etrafında hareket ettirilebilen küçük bir pencereye yerleştirilir.

“düet” özelliği, kullanıcıların bir videoyu başka bir videonun yanında çekmesine olanak tanır.  “düet” özelliği, Musical.ly’nin bir başka ticari markasıdır.

Kullanıcıların henüz yayınlamak istemedikleri videolar “taslaklarında” saklanabilir. Kullanıcının “taslaklarını” görmesine ve uygun bulduğunda yayınlamasına izin verilir. Uygulama, kullanıcıların hesaplarını “özel” olarak ayarlamalarına olanak tanır. Uygulamayı ilk indirirken, kullanıcının hesabı varsayılan olarak herkese açıktır. Kullanıcı, ayarlarından gizli olarak değiştirebilir. Özel içerik Tik Tok tarafından görülebilir ancak hesap sahibinin içeriklerini görüntüleme yetkisine sahip olmadığı Tik Tok kullanıcıları tarafından engellenir.

Kullanıcılar, başka bir kullanıcının veya yalnızca “arkadaşlarının” yorumlar, mesajlar veya “tepki” veya “düet” videoları aracılığıyla uygulama aracılığıyla onlarla etkileşime geçip geçemeyeceğini seçebilirler. Kullanıcılar ayrıca, hesabın özel olup olmadığına bakılmaksızın belirli videoları “herkese açık”, “yalnızca arkadaşlar” veya “özel” olarak ayarlayabilirler.

Kullanıcıların ayrıca, hesabın içeriğine bağlı olarak, spam veya uygunsuz olarak hesapları bildirmelerine izin verilir. Tik Tok’un “Ebeveynler İçin” destek merkezinde, çocukları için uygun olmayan içeriğin engellenebileceği ve bildirilebileceği konusunda ebeveynlere güvence verir.

Kullanıcılar diğer kullanıcıları takip ettiklerinde, “sizin için” sayfasının solunda bir “takip” sayfası bulunur. Bu, yalnızca bir kullanıcının izlediği hesaplardaki videoları görmek için bir sayfadır.

Kullanıcılar ayrıca “kaydedilen” bölümlerine videolar, hashtag’ler, filtreler ve sesler ekleyebilir. Bir video oluştururken, kaydedilen bölümlerine başvurabilir veya doğrudan ondan bir video oluşturabilirler. Bu bölüm yalnızca profilindeki kullanıcı tarafından görülebilir ve önceden kaydettikleri herhangi bir videoya, hashtag’e, filtreye veya sese başvurmalarına izin verir.

Kullanıcılar ayrıca doğrudan mesajlaşma ile arkadaşlarına video, emoji ve mesaj gönderebilirler.

Tik Tok, kullanıcının yorumlarına göre bir video oluşturma özelliği de içerir.

Etkileyenler genellikle “canlı” özelliği kullanır. Bu özellik yalnızca en az 1.000 takipçisi olan ve 16 yaşın üzerinde olanlar için mevcuttur. 18 yaşın üzerindeyse, kullanıcının takipçileri daha sonra parayla değiştirilebilecek sanal “hediyeler” gönderebilirler.

2020 itibariyle en yeni özelliklerden biri, “Küçük Hareketler” özelliğinin “Sanal Öğeleri” dir. Bu, Çin’in büyük sosyal hediye uygulamasına dayanmaktadır. Bu özellik eklendiğinden beri birçok güzellik şirketi ve markası bu özelliğe katılmak ve reklamını yapmak için bir Tik Tok hesabı oluşturmuştur.

Tik Tok, Şubat 2020’de ebeveynlerin çocuklarının dijital refahını kontrol edebilmeleri için bir “aile güvenliği modu” duyurdu. Bir ekran süresi yönetimi seçeneği, kısıtlı mod ile doğrudan mesajlara bir sınır getirilebilir.

Tik Tok ve Douyin hemen hemen aynı kullanıcı ara yüzüne sahiptir ancak birbirlerinin içeriğine erişim izinleri yoktur. Sunucularının her biri, ilgili uygulamanın mevcut olduğu pazarda yer alır.

Tik Tok / Douyin 2016’daki lansmanından bu yana Doğu Asya , Güney Asya , Güneydoğu Asya , Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye, Rusya ve dünyanın diğer bölgelerinde hızla popülerlik kazandı . Ekim 2020 itibariyle, Tik Tok dünya çapında 2 milyardan fazla mobil indirmeyi aştı.

Tik Tok platformu üzerinden para kazanmanız ve kendinize gelir kaynağı oluşturma imkanınız bulunmaktadır.

Kendinize Bir Sponsor Bulun

Sponsor bulunabilmesi için uygulama üzerinden en az 100.000 takipçi elde edilmiş olması gerekmektedir. Sponsorlar ürünlerinin daha geniş kitlelere tanıtılmasını sağlamak için sosyal medya fenomenlerini tercih etmektedirler.

Canlı Yayın Yapın

Live.ly uygulaması ile Canlı yayın üzerinden insanlara hediye satın alma imkanı sunulmaktadır. Bu hediyelerin satın alınması sonrasında kullanıcılar para kazanabilmektedirler.

Tik Tok Trafiğinizi YouTube’a Taşıyın

Tik Tok Takipçilerinizi E-Ticaret Sitenize Yönlendirin

Kendi ürünlerinizi satmak için bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Tik Tok videoları sayesinde de kendi sitenizin ve ürünlerinizin reklamını yaparak müşteri çekebilirsiniz. Hem Tik Tok ile para kazanabilir hem de sitenize gelen kişilere satış yaparak para kazanabilirsiniz.

Hesap Yönetim Danışmanlığı Yapın.

Tik Tok profiliniz ile para kazanmak için, yüksek sayıda takipçiye ve etkileşime ihtiyacınız vardır. Gönderilerinizin izlenme ve beğenilme sayıları yüksek olmalıdır.

Tik Tok ile neler yapabilirsiniz;

Playback olarak yapabileceğiniz 15 saniyelik videolar oluşturabilirsiniz.

Sosyal mecralarda popüler hale gelmiş akımlara katılabilirsiniz.

Takipçilerinize canlı yayınlar açabilir, hediyeler toplayabilirsiniz.

Tik Tok’ta dans edebilir, şarkı söyleyebilir yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz.

Diğer Tik Tok kullanıcıları ile birlikte video çalışmaları yapabilirsiniz.

Sağlanan filtre ve ses efektleri desteği ile ön plana çıkabilirsiniz.

Şarkılara kısa video klipler çekebilirsiniz.

Markalar, ürün ve hizmetlerini duyurabilmek için kısa ve etkili viral reklam niteliğinde videolar çekebilirsiniz.

Tik Tok üzerinden diğer sosyal medya hesaplarınızın etkileşim oranlarını arttırabilirsiniz.

E-ticaret sitenizin varlığını geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Kampanya, avantaj ve promosyonları anlattığınız Tik Tok videoları ile sitenizi popüler hale getirebilirsiniz.

Tik Tok’tan para kazanmak için öncelikle yapmanız gereken kaliteli videolar çekmektir. Videolarınız ne kadar kaliteli ve ilgi çekici olursa o kadar çok izlenme ve takipçi alırsınız.

Profilinize e-mail bilgisini ya da diğer iletişim bilgilerinizi eklerseniz firmaların sizinle irtibat kurmalarını sağlayabilirsiniz. Sponsorluk anlaşması yaparak gelir elde edebilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp İletişim