SİMPSON AİLESİ 3672x2866

SİMPSON AİLESİ

Simpson ailesi, Amerikan animasyon televizyon dizisi Simpsonlar’da yer alan ve şova adını veren kurgusal karakterlerden oluşan ailedir. Simpsonlar, ebeveynler Homer ve Marge ile onların üç çocuğu Bart, Lisa ve Maggie’den oluşan bir çekirdek ailedir. Springfield kasabasında 742 Evergreen Terrace’de yaşamaktadırlar. “Simpson ailesi” fikri, James L. Brooks’un lobisinde beklemekte olan karikatürist Matt Groening tarafından ortaya çıktı. Groening, yarattığı karakterlere kendi ailesindeki üyelerin adını verdi fakat kendi adı yerine “Bart” ismini kullandı. Aile, 19 Nisan 1987 tarihinde The Tracey Ullman Show kısası “Good Night” ile çıkış yaptı ve 17 Aralık 1989 tarihinde yayınlanmaya başlayan kendi dizisine sahip oldu.

Beş ana aile üyesinin yanı sıra, ailede küçük ve büyük birçok karakter mevcuttur. Homer’ın babası Abraham Simpson; Marge’ın kızkardeşleri Patty ve Selma Bouvier ve ailenin iki evcil hayvanı olan Santa’s Little Helper ile Snowball II, en çok tekrarlanan karakterlerdir. Homer’ın annesi Mona Simpson, Homer’ın “Vegas karısı” Amber, Marge’ın annesi Jacqueline Bouvier ile ikincil akrabaların tümü, diğer aile üyelerini oluşturmaktadır.

ANA AİLE

Simpsonlar, Amerika Birleşik Devletleri’nin Springfield kasabasında 742 Evergreen Terrace’de yaşayan bir ailedir. Ailenin babası Homer, Springfiel Nükleer Santrali’nde çalışmaktadır, dikkatsiz, şaklaban bir kişiliği vardır. Homer, klişe Amerikan evkadını ve annesi Marge Simpson ile evlidir. Çiftin, on yaşındaki problemli çocuğu Bart; erken gelişmiş sekiz yaşındaki aktivist Lisa ile nadiren konuşan ve emdiği emzik ile iletişim kuran bebek Maggie adlarında üç çocuğu vardır. Aile, Santa’s Little Helper adında bir tazı ile Snowball II adında bir kediye sahiptir. Her iki hayvanın merkezinde olduğu birçok bölüm mevcuttur. Tatiller ya da doğum günleri gibi yıllık yaşanan olayların dizide var olmasına rağmen, Simpsonlar’ın fiziksel bir yaşı yoktur ve hâlâ çizildikleri 1980’lerin sonlarındaki görünümlerine sahipler. Ailenin disfonksiyonel oluşuna rağmen, çoğu bölüm aile üyelerinin ilişkilerini örnek göstermekte ve aile üyelerinden biri, bir diğeri için önem arz etmektedir.

FİKİR

Groening, Simpsonlar fikrini James L. Brooks’un ofis lobisinde beklerken düşündü. Brooks, Groening’den bir kısa canlandırma serisi için fikir üretmesini istemişti. Groening de başta kendisinin Life in Hell adlı karikatür bandı serisini önermeye niyetlenmişti ama Life in Hell’in canlandırılması için hayatının eserinin yayım haklarının feshedilmesi gerektiğini anlayınca başka bir yol seçti ve kendi yorumu bir bozuk işlevli aile versiyonu geliştirdi. Karakterlere kendi ailesindekilerin babası Homer, annesi Margaret, kızkardeşleri Lisa ile Maggie  adını verdi. Kendi adı yerine “yumurcak” anlamına gelen “brat” kelimesinin anagramı olan “Bart” ismini tercih etti ve ağabeyi Mark’tan etkilenerek karaktere şekil verdi.

Beş aile üyesini, basit bir tasarım ile çizdi böylece karakterlerin yüzlerindeki duygular, hiç efor sarfetmeden kolayca değişebilmekte ve karakterler, siluetlerinden tanınmaktadır. Groening, sadece temel çizimleri animatörlere gönderdi ve figürlerin, prodüksiyon aşamasında duzeltileceğini sanıyordu, fakat animatörler sadece çizimleri tekrar kopyaladılar. Bu da ilk kısa bölümlerde karakterlerin üstünkörü görünüşleriyle yer almalarına sebep oldu.

Simpson ailesi, 19 Nisan 1987 tarihinde The Tracey Ullman Show kısası “Good Night” ile çıkış yaptı. 1989’da, kısalar, Fox Broadcasting Company’de yayınlanmak üzere yarım saatlik altın saatler dizisi olarak Simpsonlar’a uyarlandı. Simpson ailesi, bu yeni şovda ana karakterlerle devam etti.

SESLENDİRME

Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright ve Yeardley Smith, karakterlerini The Tracey Ullman Show’dan beridir seslendirmekteler. Nancy Cartwright, grupta, seslendirme sanatçısı olmak için eğitim almış tek kişidir. Castellaneta ise Chicago’da birkaç seslendirme çalışmasında yer almıştı. Castellaneta ile Kavner, The Tracey Ullman Show’un düzenli kadrosunun bir parçasıydılar ve kısalar için seslendirmeye ihtiyaç duyulunca, yapımcılar başka aktörler tutmak yerine ikiliden Homer ile Marge’ı seslendirmelerini istemeye karar verdiler.

Yapımcılar, Lisa ile Bart rolleri için ise seçmeler yapmaya karar verdi. Yeardley Smith, ilk olarak Bart rolü için seçmelere katıldı fakat casting yönetmeni Bonita Pietila, Smith’in sesini çok tiz buldu. Smith, bu olayı sonradan “Her zaman, daha çok bir kız gibi ses çıkarıyordum. Bart olarak iki satır okudum ve bana, ‘Geldiğiniz için teşekkürler.’ dendi.” diyerek andı. Smith’e Bart rolü yerine Lisa rolü verildi. 13 Mart 1987 tarihinde Nancy Cartwright, Lisa rolü için seçmelere gitti ve seçmelere vardığında Lisa’yı basitçe “orta çocuk” olarak tanımladı ve karakterin o dönem, fazla kişiliği olmadığına inandı. Cartwright, “hilekâr, başarısız, okuldan nefret eden, saygısız ve zeki” olarak tanımladığı ve çok ilginç bulduğu Bart rolü ile daha çok ilgilendi. Matt Groening, Cartwright’a rol için deneme fırsatını verdi ve okuma esnasında, Cartwright’ı duyunca rolü ona verdi.

HOMER SİMPSON

Homer Jay Simpson, Simpson ailesinin babasıdır. Dan Castellaneta tarafından seslendirilmektedir. Birçok Amerikan işçi sınıfı stereotipini temsil etmektedir, kaba, şişman, beceriksiz, sakar, düşüncesiz ve alkolik sınırında olan birisidir. Olaylar elverdiğinde Homer, zaman zaman bir an için çok zeki ve formda bir tavır sergilemektedir. Sesi, Walter Matthau’dan etkilenerek çıkarıldı fakat yarım saatlik şovun ikinci ve üçüncü sezonları boyunca daha çok gürbüz bir ses olarak gelişti. Homer, en çok sözü geçen kurgusal karakterlerden biri olmaya başladı ve Birleşik Krallık gazetesi The Sunday Times tarafından modern zamanın en mükemmel komik yaratılışı olarak tanımlandı. Geniş bir ticari alana ilham verdi ve kızgınlık homurtusu “D’oh”, Oxford İngilizce Sözlüğü’ne eklendi.

MARGE SİMPSON

Marjorie “Marge” Simpson (kızlık soyadı Bouvier), Simpson ailesinin iyi niyetli ve aşırı sabırlı annesidir. Julie Kavner tarafından seslendirilmektedir. Sık sık mantığın sesi olarak rol yapmaktadır fakat klişeleşmiş annelerin görüntülerini abartılı davranış özellikleriyle sergilemekte ve diğer eksantrik aile üyelerinin aksine, disfonksiyonel ailesini idare etmektedir. Marge’ın kendine özgü kovan şeklindeki mavi saçı, en dikkat çekici fiziksel özelliğidir. Primetime Emmy Ödülleri’nde, Kavner üçüncü sezonun “I Married Marge” bölümündeki Marge dublajı ile bir Primetime Emmy Ödülü kazandı. Simpsonlar Sinema Filmi’ndeki performansıyla, Kavner, “Animasyonda En İyi Seslendirme” dalında 2007 Annie Ödülleri’ne aday gösterildi fakat Ratatouille filmindeki performansıyla ödülü Ian Holm kazandı. Kavner’ın filmdeki duygusal performansı olumlu yorumlar aldı ve bir eleştirmen şöyle dedi: “Kavner, en içten performansını sergiledi.” Kavner’ın kontratının bir bölümünde Kavner’ın hiçbir zaman videoda Simpsonlar’ı promosyonunu yapmak zorunda kalmayacağı yazmaktadır ve Kavner, umumi yerlerde nadiren karakterin seslendirmesini yapmaktadır çünkü bunun “illüzyonu ortadan kaldırdığına” inanmaktadır. 2008 yılında CityNews, “Tüm Zamanların En Mükemmel 10 Annesi” adında bir liste yayımladıı ve Marge, listenin sekizinci sırasında yer aldı.

BART SİMPSON

Bartholomew “Bart” JoJo Simpson, ailenin 10 yaşındaki en büyük çocuğudur. Nancy Cartwright tarafından seslendirilmektedir. Bart’ın yaramazlığı, asiliği ve otoriteye karşı olan saygısızlığı en dikkat çeken özellikleridir. Şovun ilk iki sezonu boyunca Simpsonlar’ın ana karakteriydi. “Bart”ın adı, İngilizce “brat” (“yumurcak”) kelimesinin bir anagramıdır. Matt Groening, Tom Sawyer ile Huckleberry Finn gibi karakterlerin uçta olan özelliklerinin tümünün tek bir kişide birleştirilerek Bart’ı, tipik yaramaz çocuk karakterlerin uçta olan versiyonu olarak tasarladı. Groening’in ağabeyi Mark, Bart’a model oldu. Bart’ın en bilinen sözü “Şortumu Ye” (orj. “Eat My Shorts”), orijinal okumaların birinde Cartwright tarafından doğaçlama ile ortaya çıktı. 1998 yılında TIME dergisi Bart’ı 20. yüzyılın en etkili 100 kişisi içinde 46. olarak seçti ve Bart, listedeki tek kurgusal karakter oldu. Ayrıca Bart, önceden derginin 31 Aralık 1990 sayısındaki kapağında yer almıştı. Bart’ın isyankâr doğası ve cezadan kaçması, bazı aileler ile muhafazakârlar tarafından çocuklara kötü rol modeli olduğu ifade edildi. Bu, George H. W. Bush’un “Biz, Amerikan ailesini kuvvetlendirmeye çalışıyoruz. [Aileleri] daha çok Waltonlar’a daha az Simpsonlar’a benzeteceğiz.” demesine yol açtı. Bart ve diğer Simpson karakterleri, 1990 ile 2001 tarihleri arasında Nestlé’nin Butterfinger şekerlemeleri için çeşitli televizyon reklamlarında yer aldılar.

LİSA SİMPSON

Lisa Marie Simpson, Simpson ailesinin en büyük kız çocuğudur. Yeardley Smith tarafından seslendirilmektedir. Sekiz yaşında çok zekidir ve şovdaki en zeki karakterlerden biridir. Lisa, genellikle sosyal liberal politik görüşlere sahiptir. Bir vejetaryen ve Özgür Tibet hareketinin bir destekleyicisidir. Hristiyan kilisesinin destekleyicisi iken bir budist olur, Sekiz Aşamalı Asil Yol’u takip etmeye karar verir. The Tracey Ullman Show kısalarında, Lisa, daha çok “dişi Bart” gibiydi ve yaramazlıkta onunla aynıydı. Dizinin gelişmesiyle, Lisa, gerçek zekasının tamamen gösterildiği ilk bölümlerden olan “Krusty Gets Busted” bölümü ile daha zeki ve daha duygusal bir karakter olarak geliştirildi. Lisa’ya odaklanan çoğu bölümün bir duygusal yapısı mevcuttur, bunlardan ilki “Moaning Lisa” bölümüdür. Bölümün fikri, Lisa’nın mutsuz olduğu anlatılan duygusal bir bölümün olmasını isteyen James L. Brooks tarafından ortaya kondu. 2001 yılında Lisa, Environmental Media Ödülleri’nde özel bir “Board of Directors Ongoing Commitment Ödülü” aldı. “Lisa the Vegetarian”, “En İyi TV Bölümlük Komedi” dalında Environmental Media Ödülü ve “En İyi TV Komedi Dizisi” dalında bir Genesis Ödülü kazandı. Japonya’da, dizinin yayıncıları diğer dizilerin aksine bu dizide izleyicilerin dikkatini, Lisa karakterini piyasaya sürerek çekebileceklerini keşfettiler. Lisa’nın iyi niyeti ama bir o kadar da kötü kaderiyle, mantığın sesi, ailesinde ve şehirde iyiliğin gücü olması Japonlarla güçlü bir bağ oluşturmasına sebep olmuştur.

MAGGİE SİMPSON

Margaret “Maggie” Simpson, Simpson ailesinin en genç üyesidir ve her daim bir bebek olarak görünmektedir. The Tracey Ullman Show kısalarında tamamen dikkat çekmekteydi, bazen Bart ve Lisa ile birlikte ön plana çıkardı fakat sonradan Simpson ailesinin beş ana üyesi içinde en az görünen ve duyulan karakteri olmaya başladı. Maggie’nin üstün artistik yetenekleri olduğu ortaya çıktı. Karakter, nadiren konuşmaktadır ve Jodie Foster, Elizabeth Taylor, James Earl Jones, Harry Shearer, Yeardley Smith ve Nancy Cartwright gibi farklı aktörler tarafından seslendirildi.

HAYVANLAR

SANTA’S LİTTLE HELPER

Santa’s Little Helper, Simpsonlar’ın evcil tazısıdır. Önceleri Frank Welker tarafından seslendirilirken şimdiyse Dan Castellaneta tarafından seslendirilmektedir. İlk defa dizinin prömiyerinde Homer ile Bart tarafından sahiplenilen bir yarış köpeği olarak göründü ve o zamandan beridir şovda yer almaktadır.

SNOWBALL II

Snowball II, Simpsonlar’ın ev kedisidir. Dizi boyunca birçok Snowball adında kedi dizide yer aldı. Snowball I, sadece flashback ve rüyalar serisinde kısaca göründü fakat birçok defa kendisinden bahsedildi. Snowball II, Snowball neslindeki ikinci kedidir fakat “I, D’oh-Bot” bölümünde öldürüldü. Lisa, Snowball III ve Coltrane (Snowball IV) ile Snowball II’nin yerini değiştirmeye teşebbüs eder fakat onlar da kazalarda ölür. Crazy Cat Lady görünür ve Lisa’ya atlar ardından Lisa tarafından hemen sahiplenilir ve Snowball V olarak adlandırılır fakat ismin yazıldığı yeni bir tabağa çok fazla para harcamayı önlemek ve tüm bu kazaların hiç olmadığını farz etmek için kediyi Snowball II olarak çağırmaya karar verir. Snowball V, ailenin şu anki ev kedisidir.

GENİŞ SİMPSON AİLESİ

ABRAHAM SİMPSON

Abraham “Grampa” Simpson, Simpson ailesinin patriğidir ve Homer’ın babasıdır. Dan Castellaneta tarafından seslendirilmektedir. Sonradan Springfield Emekliler Yurdu’na gönderilen bir II. Dünya Savaşı gazisidir. Uzun gezi öyküleri ve Matlock hayranlığı ile bilinmektedir. Abraham’ın adı, Matt Groening’in büyükbabasının adı ile aynıdır. Fakat Groening, karaktere isim vermeyi reddetti ve karakter için bir isim seçmeyi diğer yazarlara bıraktı. Tesadüf olarak, yazarlar “Abraham” ismini seçtiler.

MONA SİMPSON

Mona Penelope Olsen, Homer’ın merhum annesidir. Glenn Close tarafından seslendirildi. İlk önemli görünümünü “Mother Simpson” bölümünde gerçekleştirdi ve bu bölümde, hippi hareketi ile çeşitli politik aktivitelerden ötürü yakalanmasından sonra ailesini terk etmeye mecbur kaldığı anlatılır. Senaristler, birçok küçük parçayı çözmek için örneğin Lisa’nın zekâsının nereden geldiği bölümü bir fırsat olarak kullandılar. Yedinci sezondan önce Mona Simpson sadece iki kısa flashbackte göründü: bunlardan ilki ikinci sezonun “Oh Brother, Where Art Thou?” bölümünde, ikincisi ise altıncı sezonun “Grampa vs. Sexual Inadequancy” bölümünde gerçekleşti ve her iki bölümde Maggie Roswell tarafından seslendirildi. Mona, “Mona Leaves-a” bölümünde ölür ve Homer, onun ölümüyle mücadele etmeye çalışır. Karakterin ismi Richard Appel’ın eşinin kızlık adı olan “Mona Simpson”dan gelmektedir. Mona, üst dudağı ile burnu gibi yüz hatları bakımından az biraz Homer’a benzemektedir. Yönetmenlerin karakteri çekici yaşlı ve genç kadın olarak tasarlamaya çalışmasıyla Mona’nın tasarımı defalarca değişti. Ayrıca karakteri, onuncu sezonun “D’oh-in the Wind” bölümde Tress MacNeille seslendirdi.

HERBERT POWELL

Herbert “Herb” Powell, Homer’ın üvey kardeşidir. Danny DeVito tarafından seslendirildi. Homer’dan daha zayıftır ve kel değildir. İlk kez ikinci sezonun “Oh Brother, Where Art Thou?” bölümünde göründü ve bu bölümde, Homer, annesinin varlığını gizli tuttuğu bilinmeyen bir üvey kardeşinin olduğunu öğrenir. Herbert, Homer’ın babası ile bir karnaval fahişesi arasındaki kısa süreli bir skandalın ürünüdür. Kolej boyunca birçok işte çalışır, daha sonra Detroit’te yer alan bir araba şirketi olan Powell Motors’u kurar. Herb, bir ailesinin olduğunu öğrenince çok sevinir, yeğenleri ve yengesiyle ilişki kurar, Homer’ın bir araba tasarlamasına izin verir. Homer’ın kötü tasarladığı araba sonucu, şirketi iflas eder ve Herb, evsiz kalır. Bölüm, Jeff Martin tarafından yazılırken karakterin Danny DeVito tarafından seslendirilme fikri ise Sam Simon tarafından ortaya kondu. Bazıları, bölümün mutsuz son ile neticelenmesinden üzüntü duyunca yapımcılar, bir devam yazmaya karar verdi.

Herb, sonraki sezonda “Brother, Can You Spare Two Dimes” bölümünde tekrar göründü ve bölümde kısaca, Homer’a olan antipatisi devam etmesine rağmen Simpsonlar’ın evinde oturmaya başlar. Homer, Herb’e 2000 dolar borç para verir. Herb, parayla, Maggie’yi gözlemledikten sonra bebek konuşmalarını anlaşılabilir İngilizceye çeviren bir iş kurar. Başarılı olunca, ailenin her üyesine hediye, Homer’a titreşimli sandalye alır ve borç parasını öder. Ayrıca Homer’ı affeder. Bu bölümden sonra Herb, dizide görünmedi fakat Homer, bir keresinde ondan “nadir görünen üvey kardeş” olarak bahseder.

AMBER SİMPSON

Amber Pai Gow Simpson, Homer’ın onuncu sezonun “Viva Ned Flanders” bölümündeki eski “Vegas eşi”. Homer ile Ned Flanders, bir haftasonu Las Vegas’a giderler, orada içerler ve ardından tanımadıkları iki kadın ile evlenirler. Amber, “Brawl in the Family” bölümünde tekrar görünür ve bu bölümde, Simpson ailesi, büyükbaba ile evlenmesi için onu oyuna getirir. “Jazzy and the Pussycats” bölümünde, Simpsonlar, aşırı doz uyuşturucu alarak ölen Amber’in cenazesine katılırlar.

DİĞER SİMPSON AİLESİ ÜYELERİ

CHET, Abraham Simpson’ın küçük kardeşidir ve başarısız bir karides şirket sahibidir. Dan Castellaneta tarafından seslendirildi.

CYRUS, “Simpsons Christmas Stories” bölümünde görünen Grampa’nın ağabeyi. Hank Azaria tarafından seslendirildi. II. Dünya Savaşı’nın Pacific Theater Operasyonları’nda kamikaze baskını sırasında savaş uçağını düşürür. Hiç boşanmadı ve şu an 15 karısı var.

DR. SİMPSON, invaziv bakım ünitesinde karmaşık ameliyatların başkanıdır. Tress MacNeille tarafından seslendirildi. İlk kez “Lisa the Simpson” bölümünde göründü.

BÜYÜKBABA’NIN AİLESİ, “Much Apu About Nothing” bölümünde Büyükbaba’nın ailesiyle Amerika’ya nasıl göç ettiğini anlatırken göründü. İsimleri, Orville J. Simpson ve Yuma Hickman olarak The Simpsons Uncensored Family Album’de verildi, ama sonradan, aileye bir daha değinilmedi.

STANLEY, Simpson çocuklarının havaalanında kuşlara ateş eden ikinci kuzeni. Dan Castellaneta tarafından seslendirildi.

AMCA TYRONE, Dayton, Ohio’da yaşayan alaycı bir Simpson büyüğü. Hank Azaria tarafından seslendirildi. “Catch ‘Em if You Can” bölümünde Simpson ailesi, onu, doğum gününde ziyaret etmeyi tasarlar.

ABBİE, Büyükbaba’nın gayri meşru kızı. II. Dünya Savaşı sırasında ilişkiye girdiği Edwina adındaki Britanyalı bir kadının kızıdır.]

“Lisa the Simpson” bölümünde, bir grup isimsiz akraba gösterilmektedir.

GENİŞ BOUVİER AİLESİ

JACQUELİNE BOUVİER

Jacqueline Ingrid Gurney, Julie Kavner tarafından seslendirilmektedir, Marge Simpson, Patty ve Selma Bouvier’in nadir görülen annesidir, Clancy Bouvier ölmüş kocasıdır. O ilk kez “Moaning Lisa” bölümünde, flashback ile görüldü, ama ilk fiziksel görünüşü “Bart vs. Thanksgiving” bölümünde olmuştur. Ayrıca kardeşinin ismini de Gladys koymuştur, ama şu anda ölmüştür. Tüm Bouvier kadınları gibi, Julie Kavner tarafından seslendirilmiştir, ve Marge’a çok yakından benzemektedir, sadece saçının rengi hafif mordur.

PATTY AND SELMA BOUVİER

Patty ve Selma Bouvier, ikisi de Julie Kavner tarafından seslendirilmektedir, Marge’ın ikiz ablalarıdır. Springfield Motorlu Araçlar Departmanı’nda çalışmaktadırlar, ve enişteleri Homer’a büyük bir antipati duymaktadırlar. Selma, iki dakika önce doğmuştur ve kız kardeşi Patty, gay olduğu açıkça bilinen yinelenen tek karakterdir. Kavner, karakterleri, “her şeyin dışındaki yaşamı emen kişiler” olarak tanımlamaktadır. Kavner, Patty’in sesini daha erkeksi ve daha az dişi olarak çıkarırken, Selma’nın sesini daha tatlı olarak çıkarmaktadır. İsimlerinin kaynağı bilinmemektedir, Matt Groening’in Patty diye bir kardeşi var, ama diğer Simpson yakınlarının aksine, bu bilgi, açıkça açıklanmadı.

CLANCY BOUVİER

Clancy Bouvier, Harry Shearer tarafından seslendirildi, Patty ve Selma Bouvier ile Marge Simpson’ın merhum babası ve Jacqueline Bouvier’ın kocasıdır. İlk kez “The Way We Was” bölümünde göründü. İlk erkek uçuş görevlilerden biri olduğu ortaya çıkktığı “Fear of Flying” bölümüne kadar bir daha görünmedi. Marge, ilk zamanlar onun kahraman bir pilot olduğunu bilgisine sahipken bu gerçeği öğrenince Marge’da, uçuş korkusu belirir. Ölüm zamanı ve nedeni bilinmemektedir.

LİNG BOUVİER

Ling Bouvier, Nancy Cartwright tarafından seslendirilmektedir, Selma Bouvier’ın evlatlık kızıdır. “Goo Goo Gai Pan” bölümünde, Selma, menopoza girdiğini fark eder ve Çin’deki Ling’i evlatlık alır, Homer Simpson ile evli olduğu yalanını söyleyerek Çin yetkililerini, Ling’in bekar bir kadının yanında değil de geleneksel bir ailenin bir parçası olduğu konusunda kandırır. Yetkililer, durumu öğrenince Ling’i geri alır, fakat evlatlık bürosu, çocukluğuna dair deneyimlerini öğrenir ve Selma’nın Ling’i evlatlık almasına izin verir. Ling, yinelenen bir karakter olmaya başladı ve birçok bölümde yer aldı.

GLADYS

Gladys, Julie Kavner tarafından seslendirilmektedir, Marge’ın teyzesi ve Jacqueline’ın ablasıdır. “Selma’s Choice” bölümünde, bağırsak düğümlenmesi sonucu ölmüştür.

WhatsApp WhatsApp İletişim