Netspace

Netspace

Netspace, 1992’de Stuart Marburg ve Richard Preen tarafından, başlangıçta standart olduğu gibi çevirmeli internet erişimi sunan işletme tarafından başlatıldı. Şirketin merkezi, Melbourne, Victoria’nın bir banliyösü olan Camberwell’de bulunuyordu.

Netspace, Avustralya’da DSL’yi benimseyen ve hızlı bir şekilde öncelikle ADSL tabanlı İnternet satışına odaklanan bir firmaydı.

Başlangıçta Telstra ADSL’i sattı ve ardından Tazmanya da dahil olmak üzere bazı yerlerde kendi DSLAM’lerini kurdu. İşletme perakende, SoHo ve ticari müşterilere hizmet sattı. Ürünler DNS, ortak konum, web barındırma ve VoIP’nin yanı sıra temel internet ürünlerini içeriyordu.

29 Mart 2010’da, Netspace’in ASX listesinde yer alan daha büyük ISP, iiNet tarafından 40 milyon AU$ karşılığında satın alınacağı bir anlaşma imzalandı.

Satın alma sayesinde iiNet, 300.000’i “net” olmak üzere, kendi ADSL bağlantılı santrallerine bağlı 520.000 geniş bant abonesine ulaştı. Çevirmeli bağlantı gibi diğer hizmetler de dahil olmak üzere toplamda, iiNet, satın almanın ardından 920.000 müşteriye sahip oldu.

iiNet, satın almanın Yeni Güney Galler, Victoria ve Tazmanya’daki profilini artırdığını açıkladı. iiNet, Tazmanya’da yalnızca sınırlı bir ADSL müşterisine sahipken, Netspace ile eyalette kendi DSLAM’lerinden daha fazla müşteriye sahip oldu.

Netspace’in eski Konut ve Kurumsal müşterilerinin tümü, artık Avustralya telekomünikasyon pazarındaki lider rakip olan iiNet grubunun bir parçasıdır. iiNet başarısını harika ürünler, yenilikçilik ve harika müşteri hizmetlerine bağlılık üzerine inşa etmiştir.

Şirket Netspace’i marka olarak emekliye ayırdı. Netspace’in resmi web sitesi, iiNet’in web sayfasına yönlendiriyor, ancak Netspace e-posta adresleri desteklenmeye devam ediyor.

Netspace e-posta adresinize ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Mailleriniz İçin Lütfen Tıklayınız.

WhatsApp WhatsApp İletişim