Linkedin Uygulaması

Linkedin Uygulaması

LinkedIn, iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformudur.

LinkedIn kariyerini ilerletmek isteyen herkes için bir platformdur. Bu, küçük işletme sahipleri, öğrenciler İş Arayanlar ve. LinkedIn üyeler, LinkedIn kendi sektörlerinin içinde ve dışında profesyoneller, şirketler ve gruplardan oluşan bir ağa girmek için kullanabilirler.

LinkedIn, dünyanın farklı yerlerindeki profesyonellerin bağlantı kurmasını sağlayan çevrimiçi bir platformdur.

Sunnyvale, Kaliforniya merkezlidir. Aralık 2002’de kurulan LinkedIn’in web sayfası 5 Mayıs 2003’te kullanıma açılmıştır. Esas olarak iş ilan eden işverenler ve CV’lerini gönderen iş arayanlar dahil olmak üzere profesyonel ağ oluşturma için kullanılmaktadır.

2015 itibariyle, şirketin gelirinin büyük bir kısmını, üyeleri hakkındaki bilgileri, işe alım görevlilerine ve satış uzmanlarına satmaktan elde etmiştir. Aralık 2016’dan bu yana tamamen Microsoft’a ait bir yan kuruluş olarak faaliyetine devam etmektedir. 13.06.2016 tarihinde 26.2 milyar dolara Microsoft tarafından satın alındığı açıklanmıştır.

Eylül 2020 itibarıyla LinkedIn’in 150 ülkede 748 milyon kayıtlı üyesi vardı. Bright.com, SlideShare, LinkedIn Pulse, LinkedIn Learning (Lynda.com) ve Connectifier yan kuruluşlarıdır.

LinkedIn, üyelerin (hem çalışanların hem de işverenlerin) çevrimiçi bir sosyal ağda profiller ve birbirleriyle “bağlantılar” oluşturmasına olanak tanır. Bu özellikler, gerçek dünyadaki iş ilişkilerini temsil etmek için tasarlanmıştır. Üyeler, herkesi (mevcut üye olsun veya olmasın) “bağlantı” olmaya davet edebilir.

2006 yılında 20 milyon kez görüntülenen LinkedIn, Haziran 2013’te ise 145 farklı ülkeden 200 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcıya ulaşmıştır. LinkedIn sitesi, aralarında Türkçenin de bulunduğu 20 farklı dilde hizmet vermektedir.

Son yıllarda işverenler de iş ilanları için kariyer siteleri yerine sıklıkla bu platformu tercih etmeye başlamışlardır.

LinkedIn Kullanıcı Sayısı

LinkedIn’in en popüler olduğu ülke olan Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıcı sayısı 160 milyondur. 2. sıradaki Hindistan’da ise 62 milyon kişidir. En çok LinkedIn kullanıcısına sahip 15. ülke Türkiye’de ise toplam kullanıcı sayısı 2020 itibarıyla 8.4 milyona ulaşmış durumdadır.

LinkedIn, dünyanın internet ortamındaki en geniş profesyonel ağıdır. LinkedIn Doğru işi veya stajı bulmak, profesyonel ilişkileri bağlamak ve güçlendirmek ve kariyerinizde başarılı olmak için ihtiyacınız olan becerileri öğrenmek için kullanabilirsiniz. LinkedIn’e masaüstünden, LinkedIn mobil uygulamasından, mobil web deneyiminden veya LinkedIn Lite Android mobil uygulamasından erişebilirsiniz.

Eksiksiz bir LinkedIn Profili deneyim, beceri ve eğitim yoluyla benzersiz profesyonel hikaye vitrine fırsatlar ile yardımcı olabilir.

LinkedIn’i kullanarak fotoğraf ve video yayınlayabilir, çevrimdışı etkinlikler düzenleyebilir, gruplara katılabilir, makaleler yazabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

LinkedIn’i kullanmaya başlarken şu adımları uygulayabilirsiniz:

Profilinizi oluşturun: Kaydolmak ve profilinizi oluşturmak kullanmaya başlamanın en iyi LinkedIn yoludur. Tam LinkedIn Profili bağlantıları, mevcut ve gelecekteki işverenler ve İşverenler için profesyonel deneyim özetleyecektir. Profiliniz sayesinde, profesyonel hayatınızı, kilometre taşlarınızı, becerilerinizi ve ilgi alanlarınızı sergileyebilirsiniz.

Ağınızı genişletin: LinkedIn’in gücünden en iyi şekilde yararlanmada ağınız büyük önem taşır. Çalıştığınız sektörde ve profesyonel çevrenizde neler olup bittiğini ağınız aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Ailenizi, arkadaşlarınızı, geçmiş veya mevcut sınıf arkadaşlarınızı ve iş arkadaşlarınızı ağınıza ekleyerek başlayabilirsiniz. Ayrıca, takip etmek için önerilen kaynakları görüntüleyen yeni bakış açılarını takip et sayfasına doğrudan göz atarak kişileri, şirketleri veya konuları takip edebilirsiniz. Bu LinkedIn Etkinlikler özelliği, çevrimiçi atölye çalışmaları, seminerler, satış ve pazarlama Etkinlikleri, ağ etkinlikleri ve daha fazlası gibi profesyonel Etkinlikler oluşturmak ve bunlara katılmak için kullanabilirsiniz.

İş bulun: Profesyonel yaşamınızda yeni fırsatlar peşindeyseniz LinkedIn’de iş arayarak ilk adımı atabilirsiniz. LinkedIn’i kullanarak şirketler hakkında araştırma yapabilir ve işe alım yapan birimlerle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca doğrudan roller için başvurabilir, iş aramalarını kaydedebilir ve bağlantılarınıza ve İşverenlerinize açık olduğunuzu iş fırsatları bildirebilirsiniz.

Konuşmalara katılın: LinkedIn’de konuşmalara kolayca katılabilirsiniz. Konuşmalara katılmak, ilgili konular ve konular hakkındaki bakış açınızı başkalarıyla paylaşmanıza olanak sağlayabilir. Gönderileri ve makaleleri beğenebilir ve yorum LinkedIn yapabilirsiniz.

LinkedIn Grupları İlgi alanlarınızı, deneyimlerinizi veya beklentilerinizi paylaşan üyelerle bağlantı kurmak ve büyümek için oluşturabilir veya katılabilirsiniz. Ayrıca, ağınızla kolayca iletişim kurmak için LinkedIn reaksiyonlar adı verilen bir dizi hafif ifade de kullanabilirsiniz.

İçerik yayınlayın: Her gün milyonlarca üye bağlantı kurmak, öğrenmek ve paylaşım yapmak için LinkedIn’i ziyaret eder. LinkedIn’de yayınladığınız içeriklerle profesyonel çevrenizi eğiterek onlara destek olabilirsiniz. Ayrıca paylaşım kutusunu kullanarak üyelerle düşünce ve fikirlerinizi LinkedIn paylaşabilirsiniz.

LinkedIn oluşturmak ve profesyonel bir profil online korumak isteyen herkese ücretsiz, temel üyelik sunar.

Aboneliğinizi Premium’a yükselttiğinizde LinkedIn’in ürünlerine ve özelliklerine sağladığınız erişimin kapsamını genişletirsiniz. Ücretli aboneliklerimiz arasında pazarlama, kariyer uzmanlığı ve satış çözümleri ile eğitim materyalleri yer alır. LinkedIn Premium’u bir ay boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

Ücretsiz hesaplar ve Premium abonelikler hakkında ilgili linkimizden daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Lütfen Tıklayınız.

Linkedin Uygulaması için Lütfen Tıklayınız.

WhatsApp WhatsApp İletişim