İş Adamı Şantaj Destek

İş Adamı Şantaj Destek

İş Adamları sanayi ve ticaret var olduğundan beri faaliyetlerini sürdürmektedirler. Ticaret tüm kayıtlı tarih boyunca var olmuştur. İnsanlık tarihindeki ilk iş adamları tüccarlardır.

İş adamı, İş kadını, cinsiyet belirtmeksizin iş insanı ya da “insan” terimini belirtmeksizin işletmeci, işletme sektöründe yer alan bir kişidir.

İş Adamı tanımı ticaret ya da sanayi alanında kazanç elde etmek ereğiyle para yatıran, bu alanlarda iş kuran kâr sağlamakta becerikli kimseler için kullanılmaktadır.

Yüksek performanslı iş adamları sorunları kabul eder, onlarla nasıl başa çıkacaklarını öğrenir ve onları geçerek ilerler.

Unutmayın, ölçülen şey başarılır.

Bu dünyanın başarılı işadamlarının hepsi zirvededir çünkü ortak bir noktaları vardır: Adanmışlık.

İş Adamlarına yönelik Şantaj Suçu; bir şirket sahibi İş Adamını içerdiğinde genellikle beyaz yakalı bir suçtur. Şantajcı, zararlı gerçekleri ifşa ederek veya yetkili kişinin işteyken giriştiği eylemleri ifşa ederek kişiyi tehdit edebilir.

Birine şantaj yapma eylemi, failin mağduru korkutma, utandırma, kaybetme veya yaralanmayı içerebilecek çeşitli eylemlerini içerebilir.

Şantaj; bir sır saklama karşılığında ödeme talep etmektir.

Şantaj mağduru, genellikle, şantajcı bilgiyi veya konuyu kamuya veya başka bir tarafa ifşa ettiğinde, failin eylemlerinden ekonomik veya ekonomik olmayan kayıp, utanç, mali kayıp veya itibarın zedelenmesi yoluyla zarar görür. Tehdit genellikle mağdurla ilgili mahcubiyete neden olabilecek bir biçimde özel bir meseleyi içermelidir.

Şantaj mağduru, genellikle, şantajcı bilgiyi veya konuyu kamuya veya başka bir tarafa ifşa ettiğinde, failin eylemlerinden ekonomik veya ekonomik olmayan kayıp, utanç, mali kayıp veya itibarın zedelenmesi yoluyla zarar görür. Tehdit genellikle mağdurla ilgili mahcubiyete neden olabilecek bir biçimde özel bir meseleyi içermelidir. Fail, maddi kayıplara neden olabilecek hassas verileri ortaya çıkarabilir.

Şantaj ilk olarak 1500’lerde İskoçya’da ortaya çıkmış ve bazen çiftçilerin ve mülk sahiplerinin topraklarının zarar görmemesi için yağmacılara vereceği bir ödemeyi tanımlamak için “kara yemek” olarak yorumlanmıştır.

Şantaj ile bir kişi, bir talep karşılanmazsa, utanç verici veya zarar verici bilgileri ifşa etmekle tehdit eder. Bu talep para veya değerli başka bir şey için olabilir.

Birine şantaj yapmak yasadışı bir suçtur.

Şantaj yapan kişi, diğerinin ortaya çıkarmak istemediği bir sırrı biliyordur. Şantajcı, para veya başka bir ödeme şekli karşılığında bu sırrı sakladığını iddia etmektedir. Bu şekilde, bir şantajcı, bir başkası üzerinde, kendisine istediğini yaptırabilme gücüne sahiptir.

Kişiye bir şey yapması için şantaj yapılırsa, sır saklamak için başka biri tarafından bir eyleme zorlanır.

Birine bir şey yapması için şantaj yapmak için kullanılan İngilizce ifade, sır saklama karşılığında ödeme veya eylem talep etmektir.

Şantaj, belirli talepler karşılanmadıkça, bir kişi veya kişiler hakkında büyük ölçüde doğru veya yanlış bilgileri ifşa etme veya yayınlama tehdidini kullanan bir zorlama eylemidir. Genellikle zarar verici bilgilerdir ve genel halktan ziyade aile üyelerine veya ortaklarına ifşa edilebilir. Bu eylemler, mağdura veya mağdura yakın birine karşı fiziksel, zihinsel veya duygusal zarar verme veya cezai kovuşturma tehdidinde bulunmayı da içerebilir.

Şantaj ayrıca bir gasp biçimi olarak da değerlendirilebilir. İkisi genellikle eşanlamlı olmakla birlikte, Gasp, kişisel mülkün gelecekte zarar verme tehdidiyle alınmasıdır. Şantaj da ise gözdağı kullanımıdır.

Sextortion, siyaset, eğitim ve işyeri gibi herhangi bir alanda (herhangi bir biçimde) güce veya güçlü bir konuma sahip olduğu düşünülen kişiler arasında bağlantılıdır ve popülerdir.

Sextortion, tanımı gereği, gücün kötüye kullanıldığı ve mağdurun bir iş veya not gibi istediği/ihtiyaç duyduğu bir şey karşılığında birinden cinsel iyilik veya görüntü gasp etmek için kullanıldığı bir şantaj şeklidir. Bunun bir örneği Webcam Blackmail’dir.

“Suçlular, sahte bir kimlik kullanarak çevrimiçi olarak kurbanlarla arkadaş olabilir ve daha sonra, kurbanı katılmaya ikna etmek için çekici bir kadın kullanarak onları web kamerasının önünde cinsel eylemlerde bulunmaya ikna edebilir. Bu kadınlar, mali teşvikler kullanılarak bu eylemlere zorlanmış veya tehditlerle yönlendirilmiş olabilirler .” NCA (Ulusal Suç Ajansı) tarafından bildirildiği üzere, hem erkekler hem de kadınlar bu suçun mağduru olabilir. Bu suç, suç grupları veya bireyler tarafından işlenebilir.

Bu suçları çevrimiçi olarak bu kadar kolay işlemenin nedeni, internetin verdiği anonimliktir. Kişisel kimlik gizlendiğinde suç işlemek çok daha kolay ve teşvik edicidir. Kişiler isimsiz olduklarından ve muhtemelen şantaj gibi suç teşkil eden eylemlerde bulunduklarından anonim olma yeteneğine sahiptirler.

İş Adamlarına yönelik olarak şantaj eylemleri günümüzde yoğun şekilde devam etmektedir.

Şantajcıların sanal dünyanın araçlarıyla bilgiler elde ederek, menfaat sağlamak için her türlü yolu denediklerini, İnternetin ve sosyal medya ortamlarının hızlı iletişime açık olduğu kadar, güvensiz iletişime de en açık mecra olduğunu asla unutmayınız.

İfşa, Şantaj bir resim ve videonun kaldırılması için yasal haklarınızı kullanmanız mümkündür. TCK ilgili maddeleri uyarınca Savcılık Makamına Suç Duyurusu ile başvurabilir ve yine 5651 sayılı Kanuna dayalı olarak içerik kaldırılması ve erişim engeli kararı verilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Kişilik haklarının veya özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiği iddiası ile somut olaya göre maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz.

Silinmesini sağlayamadığınız ve aynı zamanda sizi rahatsız eden videoların ya da resimlerin tamamını kalıcı olarak kısa bir sürede kaldırabiliyoruz. Dilerseniz bize ulaşıp uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Tüm resim ve video sitelerinden ve yayıldığı ilgili linklerden içerik kaldırma ile ilgili hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Resim ve video silme işlemimiz kalıcıdır; yaptığımız işlemlerden sonra resim ve video tamamen ilgili siteden ve arama motorlarından kaldırılmış olur.

Organize suçluların kurbanı olduğunuzu unutmayın yalnız değilsiniz.

Çıkış yolu yokmuş gibi gelebilir ama unutmayın ki size yardımcı olabilecek profesyoneller var. MEDIA3M Bilişim Ekibinden destek alabilirsiniz. Bunu atlatabilirsin. Dilediğinizde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİLİNMELİDİR Kİ ŞANTAJ YASA DIŞIDIR VE ORTADAN KALDIRILMAYI HAK EDER.

Sivil hakları ve sivil özgürlükleri tehdit eden çevrimiçi ihlallerle mücadele etmek MEDIA3M ekibinin en önemli misyonudur.

Her durum farklıdır. Bu sebeple şahsınıza özel program ile çalışan profesyonelleri tercih ediniz.

Doğru çözümler ve çevrimiçi itibar stratejileri konusunda size yardımcı olabilmek için çalışıyoruz.

Uzmanlarımız, itibarınızı düzeltmek ve uygunsuz linklerin silinmesini sağlamak için ilettiğiniz linkleri analiz edecek ve size seçenekler sunacaktır.

Talebinizi ilettiğiniz Uzmanlarımız durumunuzu gözden geçirerek fiyatlandırma, çözüm ve zaman dilimlerini hakkında size bilgi aktarımı yapacaklardır.

Biliniz ki zor anlarınızda her zaman yanınızdayız.

Olumsuz İçerik Kaldırma Hizmeti konusunda daha fazla yazı okumak için lütfen tıklayınız.

WhatsApp WhatsApp İletişim