İçerik Kaldırma

İçerik Kaldırma Yardım

Sizin hakkınızda hiçbir şey bilmeyen biri Google’da hızlı bir arama yapsa, sizi işe almak ister miydi?

İşletmenize güvenmelerini engelleyebilecek herhangi bir şey ortaya çıkar mı?

Birinin bir sorusu olduğunda, büyük olasılıkla Google’a gidecektir. Google, tüm rekabette %81,5 pazar payıyla dünyanın en popüler arama motorudur.

Hiçbir müşteri birbirinin aynı değildir, bu nedenle bireysel ihtiyaçlarınıza göre özel olarak hazırlanmış bir plan oluşturuyoruz.

Size uzun süreli sonuçlar vermek için tüm Çevrimiçi İtibar Yönetimini manuel olarak yapıyoruz ve herhangi bir otomatik yazılımdan kaçınıyoruz.

İşletmeler ve markalar için olumsuz, karalayıcı veya iftira niteliğindeki içeriğin, işletmenize ve satışlarınıza olan müşteri güveni üzerinde yıkıcı bir etkisi vardır. Negatif içerik ne kadar uzun süre çevrimiçi kalırsa, hasar o kadar büyük olur.

Gazete bağlantılarından, forum gönderilerinden, tweet’lerden, facebook gönderilerinden web sitelerine, resimlere ve videolara kadar her türlü olumsuz içeriği kaldırabiliriz.

Negatifse, Olumsuzsa, kaldırabiliriz.

Çözümlerimiz organiktir ve hızla etkisini gösterir.

Küçük işletmeler, büyük işletmeler, politikacılar ve hatta ünlüler için çevrimiçi itibarı başarıyla geri yükleriz. Gizlilik anlaşmaları istek üzerine yapılmaktadır.

Proaktif bir İtibar Yönetimi Stratejisi üreterek adınızı, markanızı veya şirketinizi Online olarak koruyabiliriz.

Zararlı içeriğin ilişkinizi veya bir sonraki iş fırsatını mahvetmesine izin vermeyin.

Başarılı bir işletmenin birkaç olumsuz personel veya müşteri yorumuyla mahvolmasına izin vermeyin.

Çevrimiçi iftira ve taciz nedeniyle hayatlar mahvolabilir ve işletmeler kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.

Çevrimiçi itibar, kredi notları kadar önemlidir.

Kendinizle ilgili Web Arama’da bulduğunuz bazı içerikleri kaldırmak için belirli yöntemler mevcuttur. Google, Yahoo, Bing vb. Arama Motorları bazı durumlarda Web Arama’dan ilgili bilginin bağlantılarını kaldırabilir.

Google Arama, web genelinde web sitelerinden toplanan bilgileri gösterir. İlgili veri Google Arama’dan kaldırılsa bile söz konusu içerik web sitelerinde yer almaya devam edebilir. Bu, söz konusu içeriğin başkaları tarafından barındırıldığı sayfada görülebileceği, sosyal medya aracılığıyla, diğer arama motorlarında veya başka yöntemlerle bulunabileceği anlamına gelir.

Bu nedenle, sitenin web yöneticisiyle iletişim kurup içeriği kaldırmasını isteyebilirsiniz.

Web yöneticisi ile nasıl bağlantı kurulur?

Bir sitenin sahibiyle birkaç şekilde bağlantı kurabilirsiniz:

  1. Bize ulaşın bağlantısı: “Bize ulaşın” bağlantısını veya web yöneticisinin e-posta adresini bulun. Bu bilgiler genellikle sitenin ana sayfasında bulunur.
  2. Whois araması yaparak iletişim bilgilerini bulun: Google’ı kullanarak site sahibi için bir Whois (kimdir?) araması gerçekleştirebilirsiniz. Google.com’a gidip Whois için arama yapın. Web yöneticisiyle iletişim kurmayı sağlayacak e-posta adresi genellikle “Registrant Email” (Kaydedenin E-posta Adresi) veya “Administrative Contact” (Yönetici İletişim Bilgisi) altında bulunabilir.
  3. Sitenin barındırma hizmeti aldığı şirketle bağlantı kurabilirsiniz: Whois araması sonucunda genellikle web sitesini barındıran şirketle ilgili bilgiler yer alır. Web yöneticisine ulaşamıyorsanız sitenin barındırma hizmeti aldığı şirketle bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

Web yöneticisi, arama sonuçlarında görünen bir sitede istediğiniz değişiklikleri zaten yapmışsa ilgili arama motoruna bir web sayfası kaldırma talebi göndererek eski bilgileri kaldırmamızı isteyebilirsiniz.

Web sitesi sahibi bilgileri kaldırmışsa ilgili Arama Motorundan da normal güncelleme süreci kapsamında link kaldırılır. Ancak, güncel olmayan içeriği ilgili arama motoruna Eski İçeriği Kaldırma aracı ile de bildirebilirsiniz.

Google’ın kaldıracağı kişisel bilgiler

Web sitesi sahibinin içeriği siteden kaldırmasını sağlayamıyorsanız Google, kimlik hırsızlığı ve mali dolandırıcılık riskine neden olabilecek veya başka belirli zararlara yol açabilecek kişisel bilgileri kaldırabilir.

Kişinin izni bulunmayan uygunsuz veya mahrem kişisel görselleri Google’dan kaldırma.

Rızanız olmadan üretilen sahte pornografik içerikleri Google’dan kaldırma.

Çıkar amaçlı içerik kaldırma uygulamalarına sahip sitelerdeki benimle ilgili içerikleri Google’dan kaldırma.

Belirli finansal bilgiler, tıbbi bilgiler ve resmi kimlik bilgilerini Google’dan kaldırma.

Zarar vermek amacıyla kişisel bilgilerin ifşa edilmesi olarak tanımlanan “kişisel bilgileri toplama” (doxxing) içeriğini kaldırma.

Küçüklere ait görselleri Google arama sonuçlarından kaldırma.

Talebinizin, yukarıda belirtilen konuları kapsıyorsa ve belirtilen şartları karşıladığını düşünüyorsanız ilgili arama motoruna kaldırma talebinde bulunabilirsiniz.

Google’ın kaldıracağı diğer bilgiler

Google ayrıca DMCA telif hakkı ihlali bildirimleri ve içinde çocukların bulunduğu cinsel içerik gibi belirli yasal nedenlerle de içerik kaldırır.

Siz veya yetkili temsilciniz, Google arama sonuçlarından içeriğin bağlantılarının kaldırılması için talepte bulunabilirsiniz. Tüm yetkili temsilcilerin, sizin adınıza işlem yapma yetkisini nasıl aldıklarını açıklamaları gerekmektedir.

Kaldırma talebini gönderdikten sonra ne olur?

Otomatik e-posta onayı alırsınız. Bu, talebinizin Google a ulaştığını onaylar.

Talebiniz incelenir. Her talep, yukarıdaki koşullara göre değerlendirilir.

Gerekirse daha fazla bilgi toplanır. Bazı durumlarda daha fazla bilgi sağlamanız istenebilir. Talep, değerlendirebilmesi için yeterli bilgi içermiyorsa (örneğin, URL’ler eksikse) belirli talimatlar paylaşıp talebi yeniden göndermeniz istenebilir.

Herhangi bir işlem yapılırsa bildirim alırsınız. Talep, kaldırma için koşulları sağlamıyorsa gönderilen bildirime kısa bir açıklama eklenir.

Talebiniz reddedildikten sonra destek kaydınızı destekleyen ek materyaller edinirseniz talebinizi yeniden gönderebilirsiniz.

Suç teşkil eden Haber, Resim ve Videonun kaldırılması için yasal haklarınızı kullanmanız mümkündür. TCK ilgili maddeleri uyarınca Savcılık Makamına Suç Duyurusu ile başvurabilir ve yine 5651 sayılı Kanuna dayalı olarak içerik kaldırılması ve erişim engeli kararı verilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Kişilik haklarının veya özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiği iddiası ile somut olaya göre maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz.

Doğru çözümler ve çevrimiçi itibar stratejileri konusunda size yardımcı olabilmek için çalışıyoruz.

Ücretsiz danışmanlık hizmetimizden bize ulaşarak yararlanabilirsiniz.

Uzmanlarımız, itibarınızı düzeltmek ve uygunsuz linklerin silinmesini sağlamak için ilettiğiniz linkleri analiz edecek ve size seçenekler sunacaktır.

Talebinizi ilettiğiniz Uzmanlarımız durumunuzu gözden geçirerek fiyatlandırma, çözüm ve zaman dilimlerini hakkında size bilgi aktarımı yapacaklardır.

Çıkış yolu yokmuş gibi gelebilir ama unutmayın ki size yardımcı olabilecek profesyoneller var.

MEDIA3M Bilişim Ekibinden destek alabilirsiniz. Bunu atlatabilirsin.

BİLİNMELİDİR Kİ OLUMSUZ İÇERİK PAYLAŞIMI YASA DIŞIDIR VE ORTADAN KALDIRILMAYI HAK EDER.

Sivil hakları ve sivil özgürlükleri tehdit eden çevrimiçi ihlallerle mücadele etmek MEDIA3M ekibinin en önemli misyonudur.

Biliniz ki zor anlarınızda her zaman yanınızdayız.

Uzmanlarımız, itibarınızı düzeltmek ve olumsuz linklerin silinmesini sağlamak için ilettiğiniz linkleri analiz edecek ve size seçenekler sunacaktır.

Talebinizi ilettiğiniz Uzmanlarımız durumunuzu gözden geçirerek fiyatlandırma, çözüm ve zaman dilimlerini hakkında size bilgi aktarımı yapacaklardır.

İhtiyaç duyduğunuz anda her zaman hizmetinizdeyiz.

Olumsuz İçerik Kaldırma Hizmeti konusunda daha fazla yazı okumak için lütfen tıklayınız.

WhatsApp WhatsApp İletişim