İçerik Kaldırma İtibar Koruma

İçerik Kaldırma İtibar Koruma

Bir işletme, marka veya birey olun, olumlu bir çevrimiçi itibarı korumak veya geri yüklemek için olumsuz içeriğin ve arama sonuçlarından geri bildirimlerin nasıl kaldırılacağını bilmek önemlidir.

Negatif içeriğin yayınlanması hem yasal hem de yasa dışı olabilir.

Günümüzün dijital çağında, mükemmel olmayan bir çevrimiçi itibar, istihdamınızı, kişisel yaşamınızı ve hatta finansal beklentilerinizi etkileyebilir. İnternette kendiniz veya işletmeniz hakkında olumsuz ve zarar verici bilgiler keşfettiğinizde, bu içeriğin hızlı bir şekilde kaldırılmasını isterseniz Media 3M Bilişim Ekibi her zaman yanınızdadır.

Arama Motorları web’in içeriğini kontrol etmezler. Bu nedenle, bir sayfayı arama sonuçlarımızdan kaldırabilmemiz için site sahibinin sayfayı değiştirmesi veya kapatması gereklidir.

İnternette siz veya işletmeniz hakkında olumsuz içerik göründüğünde, bunun etkileri çevrimiçi itibarınız için felaket olabilir.

İşletmeler ve markalar için olumsuz, karalayıcı içeriğin yıkıcı bir etkisi olacaktır. Bu, işletmenize ve satışlarınıza olan müşteri güvenini etkileyebilir. Negatif içerik ne kadar uzun süre çevrimiçi kalırsa, hasar o kadar büyük olur.

İster basit bir şey, ister sizi bir suça bağlayan bir haber makalesi olsun, olumsuz içeriği bir itibar krizine ve yanlış bir temsile yol açmadan önce kaldırtmanız gerekir.

Hem kişisel hem de ticari başarılı profesyoneller için temiz ve onurlu bir çevrimiçi itibara sahip olmak, kariyer fırsatları elde etmenize, etkili bir ağ oluşturmanıza, yeni müşteriler edinmenize, yeni bağlantılara kapılarınızı açmanıza ve başarınızı zirveye taşıyabilecek lekesiz bir marka sağlamanıza yardımcı olabilir.

Birinin bir sorusu olduğunda, büyük olasılıkla Google’a gidecektir. Google, tüm rekabette %81,5 pazar payıyla dünyanın en popüler arama motorudur.

Olumsuz İçerik denilince akla gelen ilk kavramlar;

 • Tatsız sosyal medya içerikleri
 • Olumsuz çevrimiçi incelemeler veya şikayetler
 • Hakaret içeren makaleler veya gönderiler
 • Hukuki konuları içeren haberler
 • Grafik veya istismar amaçlı içerikler
 • Nefret söylemi kavramlarıdır.

Google’ın hoş görmeyeceği içerik yayınlarken belirli kurallar ve çeşitli içerik türleri vardır. Böyle bir durumda, içeriği derhal kaldırmak yayıncının görevidir. Sitenin Olumsuz İçeriği kaldırmaması durumunda bu durum onları sitenin tamamında uygunluk incelemesi yapılmasına, bağlantı ve hesabın devre dışı bırakılmasına, hesabın askıya alınmasına ve reklamın onaylanmaması riskine sokar.

Google’ın tolere etmeyeceği içerikler:

 • Spam ve sahte içerik
 • Konu dışı içerik
 • Kısıtlanmış içerik
 • Yasa dışı içerik
 • Terörist içerik
 • Müstehcen içerik
 • Rahatsız edici içerik
 • Tehlikeli ve Aşağılayıcı İçerik
 • Kimliğe bürünme
 • Çıkar çatışmasıdır.

Bu tür bilgilerin göründüğü yerde, web sitesi Google ile olan hizmet sözleşmesini ihlal eder. Google, bu tür içerikler mali dolandırıcılığa veya kimlik hırsızlığına yol açabileceğinden banka hesabı ayrıntılarını, imza resimlerini ve kredi kartı numaralarını da kaldırır.

İnternetten istenmeyen veya olumsuz içeriğin silinmesi, Google’ın arama sonuçlarında görüntülenecek olumsuz sonuca sahip olmadığı ve böylece insanların bu içeriği bulamayacakları anlamına gelir.

Google’ın kaldıracağı kişisel bilgiler

Web sitesi sahibinin içeriği siteden kaldırmasını sağlayamıyorsanız Google, kimlik hırsızlığı ve mali dolandırıcılık riskine neden olabilecek veya başka belirli zararlara yol açabilecek kişisel bilgileri kaldırabilir.

Kişinin izni bulunmayan uygunsuz veya mahrem kişisel görselleri Google’dan kaldırma.

Rızanız olmadan üretilen sahte pornografik içerikleri Google’dan kaldırma.

Çıkar amaçlı uygulamalara sahip sitelerdeki şahsınızla ya da şirketinizle ilgili içerikleri Google’dan kaldırma.

Belirli finansal bilgiler, tıbbi bilgiler ve resmi kimlik bilgilerini Google’dan kaldırma.

Zarar vermek amacıyla kişisel bilgilerin ifşa edilmesi olarak tanımlanan “kişisel bilgileri toplama” (doxxing) içeriğini kaldırma.

Küçüklere ait görselleri Google arama sonuçlarından kaldırma.

Google ayrıca DMCA telif hakkı ihlali bildirimleri ve içinde çocukların bulunduğu cinsel içerik gibi belirli yasal nedenlerle de içerik kaldırır.

Olumsuz arama motoru sonuçlarını ve güncel olmayan içeriği Arama Motorlarından kaldırmak mümkündür.

Media 3M Bilişim Ekibi; olumsuz içeriğin arama sonuçlarınızdan tamamen kaldırılması için olumsuz yorumları ve içeriği kaldırmak üzere eğitimli profesyonellerden oluşan eksiksiz bir ekip kullanarak çevrimiçi itibarınızı ciddiye almaktadır.

Gerekirse, başarılı olmanız için gereken sonuçları elde etmek için en etkili SEO ve optimizasyon çabalarıyla yönlendirilen içerik oluşturarak gizleme yöntemini de kullanabilmekteyiz.

Media 3M şirketlerin ve bireylerin çevrimiçi itibarlarını onarmalarına, geliştirmelerine ve korumalarına yardımcı olan bir Çevrimiçi İtibar Yönetim Firmasıdır.

Kaldırma ve bastırma için Media 3M ile çalışmanız çevrimiçi itibarınızı tekrar elinize almanıza yardımcı olacaktır.

Olumsuz bir içeriğin olabildiğince hızlı bir şekilde kalıcı olarak kaldırılması veya bastırılması için profesyonel yardım istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Media 3M; Kişilere, işletmelere ve markalara şu konularda yardımcı olmaktadır:

İşletmeniz, markanız veya çevrimiçi kişilerinizle ilgili meydan okuyan, karalayıcı veya asılsız içeriği bloglardan, sosyal ve profesyonel medya profillerinden, inceleme sitelerinden, basın makalelerinden ve forumlardan içerik kaldırmak.

Negatif şirket bilgilerinin veya resimlerinin kaldırılması.

Telif hakkı sorunlarını çevrimiçi olarak ele almak.

Bağlantıların kaldırılmasını çevreleyen karmaşık bürokrasi alanında danışmanlık.

İnternet ‘trolleri’ ile başa çıkmanızı sağlamak.

İşletmenizi ve markanızı çevrimiçi itibarınıza yönelik olası tehditlerden korumak.

İnternetten olumsuz içerikleri kaldırmak için ipuçları ararken ipuçlarının çok zor olduğunu göreceksiniz. Özellikle Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda yer alan negatif içerikleri kaldırmak veya gömmek o kadar da kolay değildir.

Google gibi arama motorları Sahte haberlerden nefret yorumlarına şantaj resimlerinden negatif görüntülere ve menfi makalelere kadar bu tarz olumsuz içerik ile doludur.

Google’ın sadece bir arama motoru olduğunu fark etmek önemlidir yani üzerinde ne olması gerektiği veya olmaması gerektiği konusunda doğrudan işlem yapamayacağını bilmeniz gerekmektedir. Sizi rahatsız eden belirli bir içeriğin arama motoru tarafından anlaşılmasını beklememelisiniz. Burada yapmanız gereken şey Google’a ya da diğer arama motorlarına durumunuzu bildirmek ve size yardımcı olmalarını beklemektir.

Negatif Makaleyi ya da Negatif İçeriği ciddiye almak çok önemlidir. Önemsenmediği takdirde uzun vadede itibara ciddi zararlar vermektedir. Uydurulmuş yalanlar, nefret söylemi ve Olumsuz İçerik Yazıları tüm bunlar ve daha fazlası, olumsuz makaleler kategorisine girer; Google’dan negatif makaleleri kaldırmaya ve böylece çevrimiçi itibar yönetimi üzerinde çalışmaya odaklanmak en önemli misyonlarımızdan biridir.

Negatif içerik yazan çevrimiçi trolleri, mantıksız müşterileri ve intikamcı rakipleri yenmenin tek yolu, savaşmak ve markanızın kontrolünü ele geçirmektir.

İşte burada devreye giriyoruz.

Bizimle çalıştığınızda, zararlı içeriğin hızla kaldırılmasını ve olumlu bir çevrimiçi itibarın gerçek gücünü deneyimleyin.

Negatif içeriği birkaç hafta gibi kısa bir sürede kaldırmaya başlayabiliriz.

Binlerce web sitesinden olumsuz içeriği silebilir veya kaldırabiliriz.

Çevrimiçi İtibar Yönetimi (‘ORM’), bireylerin ve işletmelerin iyi itibarını korumanın yanı sıra zayıf bir itibarın da onarmasına yardımcı olur. Çevrimiçi olarak nasıl göründüğünüzü kontrol etmenizi sağlar ve bir kişinin veya şirketin çevrimiçi itibarını korumanın mükemmel bir yoludur.

Çevrimiçi bir itibar yönetimi şirketi olarak, müşterilerimize ticari itibar yönetimi konusunda yardımcı oluyoruz ve zararlı içerikleri kaldırıyoruz.

Media3M olarak her durum için benzersiz bir strateji geliştirmeyi biliyoruz. Bilinmelidir ki tek bir plan her insan için işe yaramaz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına, durumun ciddiyetine ve mevcut çözümlere göre farklı yol ve yöntemler ile çalışıyoruz. Bilinmelidir ki işimizi bitirdikten sonra itibarınız % 100 daha iyi olacaktır. Artık içerikler için endişelenmenize gerek yok.

Karşılaştığınız bu zor süreçte bilmelisiniz ki yalnızca çevrimiçi güvenilir ve kendilerini ispatlamış itibar yönetimi ajansları size yardımcı olabilirler. www.media3m.com olarak, sizinle ilgili olumsuz içerikleri kaldırmak için Yapay Zeka Programlarını, Yazılımlarını, en yeni ve en iyi yönetim araçlarını ve stratejilerini kullanarak itibarınızı onarıyoruz.

Doğru çözümler ve çevrimiçi itibar stratejileri konusunda size yardımcı olabilmek için çalışıyoruz.

Biliniz ki zor anlarınızda her zaman yanınızdayız.

Olumsuz İçerik Kaldırma Hizmeti konusunda daha fazla yazı okumak için lütfen tıklayınız.

WhatsApp WhatsApp İletişim