Görüntü Silme

Görüntü Silme

Silinmesini sağlayamadığınız ve aynı zamanda sizi rahatsız eden görüntülerin tamamını kalıcı olarak kısa bir sürede kaldırabiliyoruz. Dilerseniz bize ulaşıp uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Teknolojinin hızla gelişmesi ve akıllı cihazların yaygınlaşmasıyla gündemde olan siber tehditlere karşı mutlaka önlemlerinizi almalısınız.

İnternetin ve sosyal medya ortamlarının hızlı iletişime açık olduğu kadar, güvensiz iletişime de en açık mecra olduğunu asla unutmayınız.

Sizi rahatsız eden bir resim ve videonun kaldırılması için yasal haklarınızı kullanmanız mümkündür. TCK ilgili maddeleri uyarınca Savcılık Makamına Suç Duyurusu ile başvurabilir ve yine 5651 sayılı Kanuna dayalı olarak içerik kaldırılması ve erişim engeli kararı verilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Kişilik haklarının veya özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiği iddiası ile somut olaya göre maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz.

İnternetten resim ve fotoğraf kaldırma işlemiyle internette gerçek veya tüzel kişilerin aleyhine olarak paylaşılan fotoğraf ve resimler kişilik haklarının veya özel yaşamın gizliliğinin ihlali gerekçesiyle 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun çerçevesinde kaldırılmaktadır. Gerçek ve tüzel kişiler veya kurum ve kuruluşlar kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle 5651 sayılı kanunun 9.maddesine dayanarak öncelikle içerik sağlayıcısına; buna ulaşılamaması halinde ise yer sağlayıcısına başvurmalı ve hukuka aykırı nitelikteki fotoğraf veya resmin kaldırılmasını talep edebilmektedir. Kişi veya kurumun yer ya da içerik sağlayıcısına talepte bulunmasından sonra sağlayıcıların bu talebe en geç 24 saat içerisinde karşılık verme yükümlülükleri vardır.

Kişi veya kurum yer ve içerik sağlayıcısıyla iletişime geçebileceği gibi doğrudan Sulh Ceza Hâkimliğine de başvurarak internetten resim ve fotoğraf kaldırılmasını talep edebilir. Hâkim karşısına gelen talep sonucunda vermiş olduğu kararı Erişim Sağlayıcıları Birliği’ne gönderir. Yapılan başvuru en geç 24 saat içerisinde duruşma yapılmadan bir karara bağlanır.

Verilen karar Erişim Sağlayıcıları Birliği aracılığıyla erişim sağlayıcısına gönderilir ve erişim sağlayıcı en geç 4 saat içerisinde söz konusu fotoğraf veya resmi kaldırmak zorundadır. Eğer bu kararın uygulanmasından sonra aynı fotoğraf veya resmin başka bir sitede yayınlanırsa kişi ya da kurum yeni bir karara gerek olmadan tekrar birliğe başvurarak bu fotoğraf veya resmi yayınlayan siteye aynı kararın gönderilmesini sağlayabilir.

Silinmesini sağlayamadığınız ve aynı zamanda sizi rahatsız eden görüntülerin tamamını kalıcı olarak kısa bir sürede kaldırabiliyoruz. Dilerseniz bize ulaşıp uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Tüm resim sitelerinden ve yayıldığı ilgili linklerden içerik kaldırma ile ilgili hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Görüntü silme işlemimiz kalıcıdır; yaptığımız işlemlerden sonra görüntü tamamen ilgili siteden ve arama motorlarından kaldırılmış olur. Görüntü silindikten sonra kimse o görüntüyü artık görüntüleyemez. İlgili link üzerinde bulunan resim, işlemlerimiz sonucunda sildikten sonra hiç kimse tarafından açılıp görüntülenemez. Ancak bir süre daha resmin ön izleme görüntüsü arama motorlarında çıkmaya devam eder. Bu aşamada görsel arama sonuçlarının ve küçük resimlerin silinmesi de kısa bir süre içinde Media3M Bilişim Uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Biliniz ki zor anlarınızda her zaman yanınızdayız.

WhatsApp WhatsApp İletişim