Google Veri Silme

Google Veri Silme

İnternetteki her bilgi parçası, iyisiyle kötüsüyle çevrim içi itibarınıza katkıda bulunur. İster arama sonuçlarında, ister çevrimiçi incelemelerde veya sosyal medyada bahsediliyor olsun, kötü bilgiler yüzeye çıktığında, itibarınız bir darbe almadan önce sorunu çözmeniz önemlidir.

Çevrimiçi itibar yönetimi (ORM) , sizinle veya markanızla ilgili tüm olumlu bilgileri yüksek oranda görünür hale getirme ve hedef kitlenizin bulması kolay hale getirme uygulamasıdır.

MEDIA3M ORM ekibi, hem çevrimiçi itibarları onarmak hem de kişisel markalardan Fortune 500’e kadar her tür marka için proaktif olarak itibar oluşturmak ve sürdürmek konusunda uzmanlaşmıştır.

Marka kimliğinin ve algısının her şey olduğunu biliyoruz.

Google Arama, web genelinde web sitelerinden toplanan bilgileri gösterir. Google’ın arama sonuçlarından kendinizle ilgili bilgileri kaldırmanın en iyi yolu, bilgileri yayınlayan web sitesinin sahibiyle iletişime geçmektir. Web sitesinin sahibi söz konusu içeriği kaldırırsa Google, arama sonuçlarında listelenecek bilgileri bulamaz.

Web sitesinin sahibi içeriği kaldırmazsa Google, belirli türlerde hassas kişisel bilgileri kaldırır.

İnternetteki tüm kişisel bilgilerinizi, başkaları paylaşmış olsa da size ait fotoğraf ve video gibi görüntüleri, adınızın geçtiği her şeyi sildirmek mümkündür. Avrupa Birliği’nde kabul edilen “unutulma hakkı”, size internetteki varlığınızı silme şansı vermektedir.

Avrupa Adalet Divanı, talep eden kişilere ait tüm içeriklerin Google ile diğer arama motorlarından kaldırılmasını kişisel gizlilik olarak kabul edilmiştir.

Google, kaldırılması istenen görsellerin çoğunu neden kaldıramaz?

Bu sorunun cevabı şudur.

Google’ın arama sonuçlarında görünen görsellerin çoğu Google’a ait olmayan web sitelerinden gelmektedir. Google bu sitelerin sahibi olmadığı için ilgili görselleri web’den kaldıramaz.

Çevrimiçi itibar yönetimi hizmetleri ile “herkese uyan tek bir boyut” stratejisi yoktur.

  • Google, Bing ve Yahoo! Arama
  • Çevrimiçi İncelemeler (Yelp, Google, BBB ve diğerleri)
  • Google, Bing ve Yahoo! otomatik tamamlama

Olumsuz içeriğin görünürlüğünü azaltmak ya da tamamen kaldırmak için çeşitli stratejiler ve taktikler kullanıyoruz.

Nihai sonuç, yüksek dereceli ve yüksek oranda görünür olumlu içerikle desteklenen olumlu bir çevrimiçi itibardır.

Atmak isteyeceğiniz ilk adım, olumsuz içeriği arama sonuçlarından tamamen kaldırmaya çalışmak olmalıdır. Olumsuz içerik tamamen yayından kaldırılırsa, Google makaleyi arama sonuçlarında göstermeyi durdurur. Arama sonuçlarınızın olumlu bilgiler içermesini sağlamanın en hızlı yolu olduğu için bu yöntem mutlaka tercih edilmelidir.

Markanızı ve uzun vadeli hedeflerinizi yansıtan kişiselleştirilmiş bir plan geliştirmek için sizinle yakın bir şekilde çalışmayı arzu etmekteyiz. Destek almak istediğinizde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başarı ve oraya ulaşmanın ne kadar sürdüğü, her müşteriye ve kendi özel sorununa bağlıdır.

Unutmayınız ki olumsuz içeriği tamamen kaldırmak kesinlikle mümkündür.

Şahsınız veya işletmeniz hakkında olumsuz bir içerik olduğunu keşfettikten sonra sakin davranmanız,  acil ve makul önlemler almanız gerekir. Bu sorunu çözmenin ilk adımı bizim gibi çalışan Çevrimiçi İtibar Yönetimi şirketlerinin ve SEO uygulamalarının farkına varmanızdır.

İnternetten olumsuz içerikleri kaldırmak için ipuçları ararken ipuçlarının çok zor olduğunu göreceksiniz. Özellikle Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda yer alan negatif içerikleri kaldırmak veya gömmek o kadar da kolay değildir.

Google gibi arama motorları Sahte haberlerden nefret yorumlarına şantaj resimlerinden negatif görüntülere ve menfi makalelere kadar bu tarz olumsuz içerik ile doludur.

Negatif Makaleyi ya da Negatif İçeriği ciddiye almak çok önemlidir. Önemsenmediği takdirde uzun vadede itibara ciddi zararlar vermektedir. Uydurulmuş yalanlar, nefret söylemi ve Olumsuz İçerik Yazıları tüm bunlar ve daha fazlası, olumsuz makaleler kategorisine girer; Google’dan negatif makaleleri kaldırmaya ve böylece çevrimiçi itibar yönetimi üzerinde çalışmaya odaklanmak en önemli misyonlarımızdan biridir.

Google’ın sadece bir arama motoru olduğunu fark etmek önemlidir yani üzerinde ne olması gerektiği veya olmaması gerektiği konusunda doğrudan işlem yapamayacağını bilmeniz gerekmektedir. Sizi rahatsız eden belirli bir içeriğin arama motoru tarafından anlaşılmasını beklememelisiniz. Burada yapmanız gereken şey Google’a ya da diğer arama motorlarına durumunuzu bildirmek ve size yardımcı olmalarını beklemektir.

İsminizin geçtiği haber, resim ve videonun kaldırılması için yasal haklarınızı kullanmanız mümkündür. TCK ilgili maddeleri uyarınca Savcılık Makamına Suç Duyurusu ile başvurabilir ve yine 5651 sayılı Kanuna dayalı olarak içerik kaldırılması ve erişim engeli kararı verilmesi için talepte bulunabilirsiniz. Kişilik haklarının veya özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiği iddiası ile somut olaya göre maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz.

Silinmesini sağlayamadığınız ve aynı zamanda sizi rahatsız eden haber, video ya da resimlerin tamamını kalıcı olarak kısa bir sürede kaldırabiliyoruz. Dilerseniz bize ulaşıp uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Tüm haber, içerik, resim ve video sitelerinden ve yayıldığı ilgili linklerden içerik kaldırma ile ilgili hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Haber, resim ve video silme işlemimiz kalıcıdır; yaptığımız işlemlerden sonra adınızın geçtiği haber, resim ve video tamamen ilgili siteden ve arama motorlarından kaldırılmış olur.

Haber, resim ve video silindikten sonra kimse o haber, resmi ve videoyu artık görüntüleyemez. İlgili link üzerinde bulunan haber, fotoğraf ya da video, işlemlerimiz sonucunda sildikten sonra hiç kimse tarafından açılıp görüntülenemez. Ancak bir süre daha haber, fotoğraf ve videonun ön izleme görüntüsü arama motorlarında çıkmaya devam eder. Bu aşamada görsel arama sonuçlarının ve küçük resimlerin silinmesi de kısa bir süre içinde Media3M Bilişim Uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Eğitim ve farkındalık, herkesin kendi çevrimiçi etkinliklerini güvenli bir şekilde yönetmesi için gerekli araçlar ve bilgilerle güçlendirilmesi için kilit alanlardır. Hepimiz bir şekilde dijital istismardan etkilenebiliriz ve modern teknolojiler gelişmeye devam ederken, bu yeni dijital çağda güvenli ve kendinden emin bir şekilde yaşama hakkında daha fazla şey öğrenmek için her fırsatı değerlendirmeliyiz.

Dünyanın giderek dijital hale gelmesiyle birlikte, internete erişim artık bilinçli bir karardan ziyade bir zorunluluk olarak görülmektedir. Seçimimiz ne olursa olsun, hayatımız teknoloji etrafında dönmektedir.

Sosyal medya hesaplarınızda bulunan herkesin arkadaşlarınız, aileniz veya güvendiğiniz kişiler olmasını sağlayabilirsiniz. Birisi çevrimiçi arkadaşınız olmak isterse ve onu tanımıyorsanız ve sizinle karşılıklı bir bağlantısı yoksa muhtemelen başka bir gündemi olabileceğini asla aklınızdan çıkarmayınız.

Olumsuzluk yaşamanız durumunda MEDIA3M Bilişim Ekibinden destek alabilirsiniz. Bu olumsuz durumu atlatabilirsin.

Panik yapmayın, kendinizi endişeli veya stresli hissediyorsanız, Media3m uzmanlarından danışmanlık ve destek hizmeti alabilirsiniz.

Doğru çözümler ve çevrimiçi itibar stratejileri konusunda size yardımcı olabilmek için çalışıyoruz.

Ücretsiz danışmanlık hizmetimizden bize ulaşarak yararlanabilirsiniz.

Uzmanlarımız, itibarınızı düzeltmek ve uygunsuz linklerin silinmesini sağlamak için ilettiğiniz linkleri analiz edecek ve size seçenekler sunacaktır.

Talebinizi ilettiğiniz Uzmanlarımız durumunuzu gözden geçirerek fiyatlandırma, çözüm ve zaman dilimlerini hakkında size bilgi aktarımı yapacaklardır.

Çıkış yolu yokmuş gibi gelebilir ama unutmayın ki size yardımcı olabilecek profesyoneller var.

MEDIA3M Bilişim Ekibinden destek alabilirsiniz. Bu olumsuz durumu atlatabilirsin.

Sivil hakları ve sivil özgürlükleri tehdit eden çevrimiçi ihlallerle mücadele etmek MEDIA3M ekibinin en önemli misyonudur.

Biliniz ki zor anlarınızda her zaman yanınızdayız.

Olumsuz İçerik Kaldırma Hizmeti konusunda daha fazla yazı okumak için lütfen tıklayınız.

WhatsApp WhatsApp İletişim