FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMİ 1920x1280

FOTOĞRAF VE VİDEO ÇEKİMİ

Fotoğrafçılık, ışık ya da diğer elektromanyetik radyasyonları kaydederek, elektronik olarak bir görüntü algılayıcısı aracılığıyla ya da kimyasal olarak fotoğraf filmi gibi ışığa duyarlı bir malzeme aracılığıyla kimyasal olarak dayanıklı görüntüler yaratmanın sanatı, uygulaması ve pratiğidir. Sanat, film ve video prodüksiyonu, rekreasyon amaçları, hobi ve kitle iletişimi için daha doğrudan kullanımlarının yanı sıra birçok bilim, üretim ve iş alanlarında da kullanılmaktadır.

Tipik olarak, objektiflerden yansıyan veya yayılan ışığı, zamanlanmış bir pozlama sırasında kamera içindeki ışığa duyarlı yüzeyde gerçek bir görüntüye odaklamak için kullanılır. Elektronik bir görüntü algılayıcı ile daha sonra görüntülenmesi veya işlenmesi için elektronik olarak işlenen ve dijital bir görüntü dosyasına depolanan her pikselde bir elektrik yükü üretir. Fotografik emülsiyonun sonucu, daha sonra, kimyasal olarak, fotografik materyalin amacına ve işleme yöntemine bağlı olarak negatif veya pozitif, görünür bir görüntüde “gelişmiş” olan görünmez bir gizli görüntüdür. Filmdeki negatif görüntü; geleneksel olarak bir büyütücü kullanarak veya temasla yazdırma yoluyla, baskı olarak bilinen bir kağıt tabanında pozitif bir görüntü oluşturmak için kullanılır.

Fotoğrafçılık, bir resim görme ve resim çekme ile ilgili çeşitli teknik keşiflerin birleştirilmesinin bir sonucudur.

Dijital fotoğrafçılık 21. yüzyıla hükmetmektedir. Dünyada çekilen fotoğrafların % 98’inden fazlası giderek akıllı telefonlardan oluşan dijital kameralardan gelmektedir.

Fotoğraf çekimi için fotoğraf çekme işleminde çok çeşitli fotoğraf teknikleri ve ortamlar kullanılır. Üç boyutlu görünüş, dualphotography, tam spektrumlu, ultraviyole ve kızılötesi ortam, ışık alanı fotoğrafçılığı ve diğer görüntüleme tekniklerinden oluşur.

  • Yayın
  • Reklamlar
  • Şirket Tanıtım Videoları
  • Sosyal Videolar
  • Hareketli Grafikler
  • Ürün Fotoğrafçılığı
  • Aksiyon Fotoğrafçılığı
  • Yaşam / Halk Fotoğrafçılığı
  • Mimari / Manzara Fotoğrafçılığı hizmetler olarak sunulmaktadır.

Video sinyal veya Türkçesiyle Görüntü sinyali herhangi bir görüntünün iletilmek veya saklanmak için elektromanyetik enerjiye çevrilmiş halidir. Bu sinyale yaygın olarak video denilmektedir.

Profesyonel bir video çekimi, firmanızı ve ürünlerinizi kaliteli bir şekilde tüketiciyle buluşturacaktır.

Video çekim açıları, filtreler ve efektler, filmin çekiciliğini artıracaktır.

Mesajınızı hedef kitlenize ulaştırmak söz konusu olduğunda, beklentilerinizi karşılayan ve tüketiciler üzerinde kalıcı bir etki yaratacak yaratıcı yetenek ve şirket içi üretim kaynaklarına sahibiz. Media3m, yaratıcı kavramlar, storyboard, senaryo yazımı, sanat yönetmenliği, oyuncu seçme, konum izleme, çekim, yönetme, özel efektler, yapım, düzenleme, hareketli grafikler, renk derecelendirme ve daha fazlası ile her zaman hizmetinizdedir. Hedefinize ulaşmanız için hayallerinizi gerçekleştirmeye büyük önem veriyoruz. Özel anlarınızı unutulmaz kılmak için yanınızdayız.

WhatsApp WhatsApp İletişim