Badoo Uygulaması

Badoo Uygulaması

Badoo; arkadaş odaklı bir sosyal paylaşım platformudur.

Badoo, 2006 yılında Rus girişimci Andrey Andreev tarafından kurulan flört odaklı bir sosyal ağdır. Merkezi Limasol, Kıbrıs ve Londra, Birleşik Krallık’tadır. Malta, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ofisleri bulunmaktadır. 190 ülkede faaliyet göstermektedir ve 47 farklı dilde hizmet vermektedir, bu da onu dünyanın en yaygın kullanılan arkadaşlık ağı yapmaktadır. Badoo, temel hizmetlerin ödeme yapılmadan kullanılabildiği ücretsiz bir model üzerinde çalışır.

Badoonun amacı arkadaş edinmek, yeni insanlar tanımak, video ve fotoğraf paylaşmak, diğer kişilerle iletişime geçmektir. Kendisini bir flört ağı olarak konumlandıran Badoo’yu diğer flört sitelerinden ayıran özellik ise, ulaştığı bilinirlik ve erişim rakamlarıdır.

Badoo, 190 ülkeden ziyaretçisi olan ve Dünya’da en çok ziyaret edilen 500 platform arasında yer almaktadır.

2008 yılında Rus yatırımcı Finam Capital siteye 30,44 Milyon dolar yatırım yapmıştır.

Facebook üzerinden bir uygulama geliştiren badoo üyelerinin bu site üzerinden flört etmelerini sağlamaktadır.

Badoo, yeni insanlarla tanışabileceğiniz bir sosyal ağdır. Ücretsizdir ve kullanımı kolaydır. İOS ve Android cihazlar için kullanılabilir ve bir mobil web sitesine sahiptir. Kullanıcılar Facebook kimlik doğrulamasını kullanarak veya bir e-posta adresi kullanarak kaydolabilir. 300 milyondan fazla kişi Badoo’yu sohbet etmek, arkadaş edinmek ve buluşmak için kullanmaktadır.

Kullanıcılar Badoo’da bir Mesaj gelen kutusu alırlar. Orada diğer kullanıcılardan anlık mesajlar alabilirler. “Yakındaki Kişiler” , kullanıcıların konum tabanlı izlemeyi kullanarak yakındaki diğer kişileri bulmasına ve onlarla bağlantı kurmasına olanak tanır. “Karşılaşmalar” , kullanıcıların potansiyel yeni arkadaşlar veya romantik partnerler görmesini sağlar. İlgilenildiğinde kalp simgesine veya ilginizi çekmiyorsa “X” simgesine tıklanır. Her iki kullanıcı da birbirlerinin profillerini beğendiğinde bir “eşleşme” oluşturulur.

Bir eşleşme yapıldıktan sonra kullanıcılar sohbet etmeye başlayabilir. Karşılaşmalar, Hot or Not ve Tinder’da bulacağınız kaydırma özelliklerine benzemektedir. Yıldız simgesine tıklayarak favoriler listenize bir kişi ekleyebilirsiniz.

Ziyaretçiler özelliği aracılığıyla profilinizi kimlerin görüntülediğini görebilirsiniz. Burada profilinizi ziyaret edenlerin, ne zaman görüntülediklerinin ve sizi Badoo’da nasıl bulduklarının bir listesini bulabilirsiniz. Ziyaretçi özelliği benzer ilgi alanlarına sahip, bulunduğunuz yerde insanları bulmak için tasarlanmıştır.

Kullanıcıların diğer kullanıcıları engellemesi gerektiğinde, Badoo bunu mümkün kılar. Bu özelliği kullanmak, engellenen tarafın sizinle iletişim kurmasını engeller. Ayrıca onları aramanızda veya Karşılaşma zamanınızda görmenizi de engelleyecektir.

Ebeveynlerin Badoo’nun çevrimiçi buluşma tarzı sosyal ağlar için yetişkinlere özel bir uygulama olduğunu bilmeleri gerekir. Canlı akış dahil olmak üzere çoğu sosyal medya platformunda bulunan standart özellikleri içerir.

Kullanıcılar başka kullanıcıları engelleyebilir. Ancak kullanıcılar profillerini tamamen gizleyemezler.

Bir kullanıcının konumu, cihazının konumu izlenerek ve ardından kullanıcının çevredeki alanda iletişim kurabileceği kişilerin profil ve resimleriyle eşleştirilerek belirlenir. Badoo ücretsiz olmasına rağmen, ücretli abonelikler ve diğer uygulama içi satın alımlar için birçok seçeneği bulunmaktadır.

Badoo, çocukların ve gençlerin katılmasını engellemeye çalışmaktadır. Kullanım koşulları,  Badoo’nun gençler için olmadığını ve yetişkin olmayan kimselerin fotoğraflarının yayınlanamayacağını açıkça belirtilmektedir. Buna çocuğu olan tüm yetişkin kullanıcıların fotoğrafları dahildir.

Popüler sosyal oyunlar ve testler aracılığıyla Facebook’ta viral hale geldikten sonra Badoo’dan yaklaşımını ayarlaması istendi. Insidefacebook.com’a göre, 11 Ocak 2012 haftasında Badoo, büyüyen Facebook uygulamaları sıralamasında 17. sırada yer aldı.

Nisan 2017’de Badoo, logosu olarak mor renk ve turuncu kalp sembolünü benimseyen ve “Flört Etmekten Daha Büyük” sloganını benimseyen, yeniden tasarlanmış bir uygulama ve marka başlattı.

İlk kayıt olduklarında, bireyler flört etmek, sohbet etmek veya yeni arkadaşlar edinmek için yeni insanlarla tanışmak isteyip istemediklerini seçerler. Kullanıcılar sohbet edebilir, başkalarıyla eşleşebilir, fotoğraf ve video yükleyebilir, ilgi alanlarını paylaşabilir ve ortak olan arkadaşlarını görebilirler.

Ana özellikler şunları içerir:

Yakındaki Kişiler: Kullanıcılar, bu özellik sayesinde kendi bölgelerinde yaşayanların yanı sıra “Karşılaştıkları” kişileri görebilir ve iletişim kurabilirler.

Arama: Kullanıcılar, uygulamada kimin farklı bir şehirde veya dünyanın başka bir yerinde olduğunu da görebilirler.

Karşılaşmalar: Kullanıcıların diğer kullanıcıların profillerinde sağa (evet) veya sola (hayır) kaydırdığı başka bir ücretsiz özelliktir. Bir eşleşme varsa iki kullanıcıda bilgilendirilir.

Görüntülü Sohbet: Ağustos 2017’de Badoo, kullanıcıların mesaj alışverişi yaptıktan sonra gerçek zamanlı olarak bağlanmalarına olanak tanıyan görüntülü sohbet işlevini başlattı.

Badoo, kullanıcıların gerçek ve doğrulanmış olmasını sağlamak için çok sayıda güvenlik özelliği geliştirdi. Bu özellikler arasında, kadınların konuştukları bir erkekten resimlerdekiyle aynı kişi olduklarını kanıtlamak için bir ” selfie ” göndermesini isteyebilecekleri “selfie isteği” düğmesi bulunmaktadır.

Şirket ayrıca, kullanıcıların belirli bir pozu taklit ederek kendi fotoğraflarını yükledikleri bir fotoğraf doğrulama süreci geliştirdi. Bu fotoğraf Badoo’nun 5.000 moderatöründen biri tarafından bir dakika içinde doğrulanmaktadır.

WhatsApp WhatsApp İletişim