Satış Sözleşmesi

media3m.com adresine giren alışveriş yapan herkes bu sözleşmeyi kabul ve taahhüt eder.

KURALLAR

İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, tüm maddeler  aşağıda ki gibidir.

MADDE 1 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI nın, ALICI ya satışını yaptığı, yukarıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

MADDE 2

2.1 – 2.2 – SATICI ve ALICI BİLGİLERİ

SATICI BİLGİLERİ (Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır) ve ALICI BİLGİLERİ (Bundan sonra ALICI olarak anılacaktır.) Sitemize giriş yaparak iletişim kısmından mail göndererek yada  üye olarak  verdiğiniz bilgiler ALICI BİLGİLERİ, sitemizde bulunan ünvan ve e-mail bilgileri SATICI BİLGİLERİ olarak belirlenip kullanılacaktır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Sitemize giriş yaparak iletişim kısmından mail göndererek yada  üye olarak  verdiğiniz bilgiler adres ve iletişim bilgileriniz olarak  esas alınır. Malın / ürünün / Hizmetin Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi/Cinsi, Adedi, Satış Bedeli, Ödeme Şekli, Siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır. Tüm bu bilgilerin Dökümü size e-mail olarak bildirilecektir.

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

4.1 – ALICI, Madde 3 te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 – Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 – Sözleşme konusu ürün, ALICI dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden www.media3m.com  sorumlu tutulamaz.

4.4 – www.media3m.com  sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

4.7- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanları, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için www.media3m.com a gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri www.media3m.com tarafından karşılanacaktır.

4.8- İşbu sözleşme, SATICI tarafından Alıcı’ya  faks veya e-posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

4.9- Siparişinizin iptalini, siparişi verdiğiniz  gün  saat 15.00 e kadar mail adresimize elektronik posta (e-mail) atarak yapabilirsiniz. (Ürününüz; sipariş alındığı gün saat 15.00 e kadar kargoya verilmektedir)

MADDE 5 – CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcı’ya teslim edilen ürünün SATICI ’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği  ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli Alıcı’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli www.media3m.com tarafından karşılanır.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü elektronik eşyada  cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmasını önleyen güvenlik etiketinin zarar görmemiş, kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

TESLİMAT VE İADE

www.media3m.com internet sitesinden alışveriş yapan müşterilerimizin güvenliğini ön planda tutmakta ve sitemiz üzerinden siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin size yollanması gereklidir.

www.media3m.com da yaptığınız alışverişler, fiziksel yapısına göre Türkiye de ki tüm şehirlere onay e-mail ini takip eden 1- 5 iş günü içerisinde anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından ücretsiz ulaştırılır, satın alınan ürün/hizmet yapısına göre teslim süresi değişebilir veya fiziksel teslimat gerektirmeyebilir.

HAFTA SONU SİPARİŞLERİ

Cuma günü  17.00 den önce verilen siparişler, Cumartesi gününden itibaren teslim edilmeye başlanır. Cuma günü 17.00 den sonra verdiğiniz tüm siparişler sonra ki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

STOK SORUNLARI

Yazılımsal ürünlerde stok sorunu yoktur. Ancak ürünün size özel  güncellenmesinden dolayı geçici sürelerde hizmet durdurulabilir.

ADRES BİLGİLERİ

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta adresinizin tarif bilgilerini de ekleyebilirsiniz.

HATALI / EKSİK SİPARİŞLER

Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.

KARGO

Tüm siparişlerinizde kargo ücretsizdir. Kargonuz size ulaştığında lütfen paketi kargo görevlisinin yanında açıp kontrol ediniz.

İADE KOŞULLARI

KMK ürünleri yazılım ürünleri arasına girmektedir. Bu nedenle ürün içindeki aktivasyon numarasının aktif edilmesi durumunda iadesi mümkün değildir.

İADE SÜRESİ KAÇ GÜN?

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, paketi açmadan aktivasyon numarası kullanmadan ve ürünün tekrar satıla bilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

İADE ŞARTLARI NELERDİR?

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde ;

– Ürünün faturası,

– İade formu,

– Ürünün koruma barkodunun çıkarılmamış olması ve aktivasyon numarasının aktif olmaması,

– 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, aktivasyon kodu ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

DİĞER HUSUSLAR:

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI veya ALICININ yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

İşbu sözleşme Siparişin verildiği tarihte www.media3m.com  tarafından otomatik olarak hazırlanmıştır.

www.media3m.com  sitesinde banka havalesi ile alışveriş yapılabilir.

Siparişleriniz, ilgili yasalar gereği irsaliye ve fatura eşliğinde teslim edecektir. Ürün fiyatlarının bazıları Dolar olarak verilmekte, alışveriş sırasında tüm fiyatlar siparişin  girdiği günkü Merkez Bankası’nın Dolara uyguladığı TL karşılığı olarak ifade edilmektedir. Siparişin geçerli olması için siparişi verilen malzemenin bedelinin ve KDV tutarının hesaba yatırılması gerekmektedir.(KDV oranları %18’dir.)

Tasarımı onaylanmış işleriniz, havaleniz bize ulaştıktan sonra ve ödeme bildirimi yapıldığında baskıya verilir.

Sipariş iptali eğer ödeme yapılmış ise,

  1. a) Ödeme yapıldıktan 30 dk sonra işiniz baskıya verilir, bu süre içinde sipariş iptal edilecekse bizimle irtibat kurmanız gerekmektedir.
  2. b) İşiniz baskıya gönderilmiş ise para iadesi yapılmaz.
  3. c) İşiniz baskıya girmemiş ise tasarım ücreti düşülerek paranız iade edilir.

Tasarımını yaptıracağınız işlerdeki bilgilerin doğruluğu sizin sorumluluğunuzdadır. Tasarım aşamasında size göndermiş oluğumuz tasarım örneklerindeki bilgileri kontrol etmeniz gerekmektedir. İş baskıya girdiğinde hatalı bilgiler düzeltilemez.

Monitörlerin renk ölçümleme farklılıkları nedeni ile oluşabilecek renk kayıpları www.media3m.com  un sorumluluğunda değildir. Bozuk baskı ve baskı hatalarından www.media3m.com  sorumludur. İlgili durumda işin yeniden basımı yaptırılır ve müşteriden yeniden ücret talep edilmez.

Telif hakkı, yasa dışı, isim, amblem, malzeme kullanımından doğan cezai takip sorumluluğu,  işi gönderen kişiye aittir. www.media3m.com  tarafından bastırılmış işlerinizin içeriği www.media3m.com  un sorumluluğunda değildir.

 

Onaylanmış işlerinizin ücret ödemesi yapılmış ise, işin en kısada sürede müşteriye ulaştırılması www.media3m.com  un sorumluluğundadır.

Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.media3m.com  sorumlu  değildir.

www.media3m.com ‘dan alışveriş yapan kişi-firma yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

ÖDEME BİLGİLERİMİZ;

Banka, Şube ve  IBAN bilgilerimiz için lütfen irtibata geçiniz.

Dekontu veya dekont üzerindeki açıklama kısmında yazan kartsız işlem numaranızı mail atmanız gerekmektedir. Ödemeyi sipariş geçtiğiniz isimden farklı bir isimle havale yada eft olarak yaptıysanız bunu lütfen  bildiriniz. Unutmayınız ki üretim süresi ; dekontunuzu, ödeme bilgilerinizi yada işlem numaranızı gönderdiğiniz zaman başlayacaktır.

SON GÜNCELLEME: 10.01.2023

WhatsApp WhatsApp İletişim